Est | Eng | Rus
AvalehtMinisteeriumPõhivaldkonnadÕigusloomeÜhispoliitikadPressAvalik teaveKontaktid
» Press » Pressiteated ja uudised » Räimepüük Liivi lahel lõpeb selleks aastaks
print sisukaart
Press
 
Viited
  Kontaktandmed
  Pressiteated ja uudised
Arhiiv
  Nädalainfo
  Uudistevood (RSS)
  Filmigalerii
  Pildigalerii

Räimepüük Liivi lahel lõpeb selleks aastaks

17.05.2012

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder peatab räimepüügi Liivi lahel Pärnu maakonnas, kuna selleks aastaks lubatud saak on välja püütud.

Seadus kohustab põllumajandusministrit peatama kutselise kalapüügi, kui veeala kohta kehtestatud aastane lubatud saak on ammendatud vähemalt 90% ulatuses. Tänaseks on Pärnu maakonnas kaluri kalapüügiloa alusel püütud 4959 tonni räime lubatud 5510 tonnist.

Räime püütakse peamiselt kastmõrraga. See on aga väheselektiivne püügivahend, millega püüdmise korral ei saa vältida räime sattumist püünisesse. Kui kastmõrraga kalapüüki jätkata, ei ole tegelikult räimepüük lõppenud. Seepärast peatatakse selleks aastaks Liivi lahel ka kastmõrraga kalapüük.

Keeld hakkab kehtima väljaandes Avalikud Teadaanded avaldamisele järgneval päeval ja kehtib kõigi Pärnu maakonnas kaluri kalapüügi loa alusel Liivi lahel kala püüdvate isikute suhtes.

Lisainfo

Gunnar Lambing
kalapüügi korralduse ja andmete analüüsi büroo juhataja
kalamajandusosakond
Põllumajandusministeerium
tel 625 6248
e-post gunnar.lambing@agri.ee

Pressiteate edastas

Merike Lees
avalike suhete osakond
Põllumajandusministeerium
tel 625 6561
e-post merike.lees@agri.ee


Arhiiv
Küsitlus