Sa oled siin

Arengukoostööprojekt „Kalanduse infosüsteemi ülesehitamine ja käivitamine Ukraina Kalamajandusametile“

Eesti-Ukraina kalandusadministratsioonide pikaajalise koostöö tulemusena algas 2016. a  septembris arengukoostööprojekt, mis kestab 2017. a lõpuni. Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest kogusummas 188 044 €.

Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.Projekti raames kohandatakse Eesti kalanduse infosüsteemi (KIS) vastavalt Ukraina õigusaktidele ja süsteemi modifitseeritakse nii, et seda saaks rakendada Ukraina kalandussektoris.

KIS võimaldab säilitada ja hallata kogu kutselise kalapüügiga seotud tehingute ja andmete ajalugu: püügivõimalused, kalapüügiload, püügiandmed (püügipäevikud, lossimisdeklaratsioonid, esmakokkuostu ja üleandmise ning transpordidokumendi andmed). Samuti saab infosüsteemis hallata kalalaevaregistri andmeid. 

Projekti raames korraldame konsultatsioone ja koolitusi Ukraina Kalamajandusameti ametnikele ja nende koostööpartnerile (järelevalve- ja kontrolliamet), kes hiljem infosüsteemi hooldamise ja arendamise üle võtavad. Projekti käigus aitame Ukraina Kalamajandusametil lahendust juurutada ja rakendada.

 

Projekti kulg

  • 15.–17. augustil 2017 käisid Ukraina Kalamajandusameti töögrupi liikmed õppevisiidil Eestis, mille käigus kohtuti ka kohaliku IT-arendajaga. Delegatsioonile tutvustati Eesti kalandusandmete süsteemi ja Keskkonnainspektsiooni satelliitjälgimissüsteemi.Peipsi järvel korraldati delegatsioonile näitlik andmete edastamise protseduur ning analüüsiti arendusjärgus olevat ukrainakeelset testsüsteemi.
  • 21.–22. novembril 2017 korraldati projekti raames Kiievis Ukraina Kalamajandusameti ametnikele kalanduse infosüsteemi koolitus.

Kalamees laeval Peipsi järvel. Foto: Juri Annikov.

 

 

Viimati uuendatud: 23. november 2017