Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (19.11.2018 - 25.11.2018)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 19. november 2018

• Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel osalevad Brüsselis Euroopa Liidu põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil. Põllumajanduse teemadest on arutusel turuolukord ning ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformipakett, sh turukorraldus ja peamised probleemid taimekaitse valdkonnas.

 

Kell 14.00‒16.30 osalevad Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja mahetoimkonna esimesel koosolekul. Päevakorras on toimkonna esimehe valimine, tegevusplaan, mahemajanduse tervikprogramm ning konverentsi „Maheturg 2019“ ettevalmistus.

 

Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai ja ministeeriumi ametnikud osalevad Riigikogus toimuval maaelukomisjoni istungil, kus käsitletakse geneetiliselt muundatud organismide keskkonda viimise seaduse ja taimekaitseseaduse muutmise seaduse eelnõud.

Kolmapäev, 21. november 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm külastab tiitli „Aasta põllumees 2018“ võitjat Jaan Metsamaad.

 

Euroopa Komisjon avaldas oktoobris biomajanduse teemalise teatise, mille kohta Maaeluministeerium koostab koostöös partneritega välja Eesti seisukohad. Sellega seoses toimub Maaeluministeeriumis kell 10.00 kohtumine, kus antakse ülevaade dokumendi põhielementidest.

Neljapäev, 22. november 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

 

Kell 10.00 osalevad Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ja põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban Maaülikooli aulas Kreutzwaldi 1a toimuval rahvusvahelisel konverentsil „Läbi ühistulise tegevuse konkurendist partneriks“. Täpsem info: https://www.emu.ee/yli koolist/uudised/sundmused/kalender/2018-11-22/rahvusvaheline-konverents-labi-uhistulise-tegevuse-konkurendist-partneriks/

Reede, 23. november 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu 90. sünnipäevale pühendatud seminaril, kus peab ettekande Eesti lamba- ja kitsekasvatussektori arengust järgnevatel aastatel.