Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (21.05.2018 - 27.05.2018)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 21. mai 2018

Kell 12 avab maaeluminister Tarmo Tamm AS-is Balbiino avatud toidutööstuste nädala. Ajakirjanikud on oodatud! Osalemisest palume teada anda: Kertu Kärk, press@agri.ee, tel 625 6152.

Toidutööstuste nädala avaüritusel räägitakse teemal „Tööstuslik toidutootmine – müüdid ja tegelikkus“. Vestlusringis osalevad HKScan Estonia juht Anne Mere, Tere ja Farmi Piimatööstuse juht Katre Kõvask, Tervise Arengu Instituudi toitumise ja liikumise valdkonna juht Haidi Kanamäe, Veterinaar- ja Toiduameti toiduosakonna juhataja Heneli Lamp ja peaspetsialist Tiiu Rand ning Maaeluministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev. Diskussiooni modereerib Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp.

Toidutööstuste nädalal saab külastada 28 toidutööstusettevõtet. Registreeri end külastajaks »

 

21.–25. mail osaleb taimetervise osakonna nõunik Olga Lavrentjeva rahvusvahelise taimekaitsekonventsiooni (IPPC) rakendamise ja suutlikkuse arendamise komitee istungil, kus arutatakse taimetervise küsimusi seoses IPPC rakendamisega ning moodustatakse strateegiline suund IPPC suutlikkuse arendamises. Olga Lavrentjeva on komitee esimees. Istungi ajakava »

 

21.–22. mail on maaeluminister Tarmo Tamm visiidil Saaremaal, kus kohtub kohalike inimestega ja külastab põllumajandusettevõtteid Kõljala Põllumajanduslik OÜ, Aquamyk ja Tuuliku talu.

Teisipäev, 22. mai 2018

Kell 10.15 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis "Põllumajanduse ja kalanduse arengukava aastani 2030" kalanduse töörühma kohtumine. Lisainfo arengukava väljatöötamisest »

Kolmapäev, 23. mai 2018

Kell 10 toimub Maaeluministeeriumi väikeses saalis Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 seirekomisjoni istung.

 

23.–25. mail osalevad maaeluminister Tarmo Tamm ja kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron Leedus Vilniuses toimuval rahvusvahelisel põllumajandusmessil Agrobalt 2018. Messi raames toimub ka kõrgetasemeline foorum toidukadude ja toiduraiskamise teemal koos Euroopa Liidu toiduohutuse voliniku Vytenis Andriukaitisega ja ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) peadirektori Jose Graziano Da Silvaga. Samuti kogunevad Vilniuses ka Hiina, Kesk- ja Ida-Euroopa koostööformaadi ministrid, kelle arutelu fookuses on innovatsioon põllumajanduses ja teadusalase koostöö vajalikkus osalejate riikide vahel. Samal päeval toimuvad maaeluminister Tarmo Tamme kohtumised Hiina põllumajandusministri Han Changfu ja Leedu põllumajandusministri Giedrius Surplys’ga.

Neljapäev, 24. mai 2018

Kell 9 alustatakse ettekannetega Laulasmaa SPA konverentsikeskuses toimuval Baltimaade maaparanduskonverentsil „Maaparanduse alaste tegevuste digitaliseerimise võimalused ja vaade tulevikku“, mis kestab 23.–25. maini. Ettekande teeb ka Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban. Konverentsi ajakava » (88.84 KB, PDF)

Koos Eesti spetsialistidega on osalejaid üle 100. Külalistena võtavad konverentsist osa veel ülemaailmse vihmutuse ja maaparanduse organisatsiooni (ICID) esindajad ning Gruusia, Läti, Leedu, Soome, Valgevene, Ukraina ja Venemaa riikide esindajad.

25. mai kell 9.15 toimub konverentsi raames Padisel Vesisoo maaparandusobjektil praktiline tehnika tutvustamine.