Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (29.06.2020 - 05.07.2020)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 29. juuni 2020

Kell 12 osaleb maaeluminister Arvo Aller põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kõrgetasemelisel videokonverentsil, kus on päevakorras 2020. aasta järgse ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformi pakett.  Alates 1.06.2018 on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigid ettepanekute kallal töötanud, et viia need vastavusse liikmesriikide seisukohtadega. Horvaatia on koostanud eelnevat tööd hõlmava eduaruande, mida videokonverentsil liikmesriikidele tutvustatakse. Lisainfo: www.consilium.europa.eu

 

Kell 15 toimub Maaeluministeeriumi suures saalis põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu istung. Nõukogule tutvustatakse põllu- ja metsamaa müümisel ja rentimisel kohaliku tootja eelistamiseks tehtud analüüsi ning toidutarneahelas ettevõtjatevahelistes suhetes esinevate ebaausate kaubandustavade tõkestamise seaduse eelnõu.

Teisipäev, 30. juuni 2020

Maaeluministeeriumi kantsler Tiina Saron ja toiduohutuse asekantsler Hendrik Kuusk külastavad Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) ning Põllumajandusameti (PMA) regioonide esindusi. Ringsõidu eesmärk on kohtuda asutuste juhtidega, tutvuda piirkondade tööga ning arutada ametite ühendamise üle. Kell 10.00 kohtutakse PMA Lääne regiooni juhataja Taavi Kannaga Haapsalus ning kell 14.15 PMA Põhja regiooni juhataja Imbi Sildega Sakus.

Kolmapäev, 1. juuli 2020

Maaeluministeeriumi kantsler Tiina Saron ja toiduohutuse asekantsler Hendrik Kuusk külastavad Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) ning Põllumajandusameti (PMA) regioonide esindusi. Ringsõidu eesmärk on kohtuda asutuste juhtidega, tutvuda piirkondade tööga ning arutada ametite ühendamise üle. Kell 10.00 kohtutakse PMA Ida regiooni juhataja Lauri Kirsiga Jõgeval ning 15.00 VTA Lõuna regiooni juhtaja Inge Saavoga Võrus.

Neljapäev, 2. juuli 2020

Maaeluminister Arvo Aller osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

 

Maaeluministeeriumi kantsler Tiina Saron ja toiduohutuse asekantsler Hendrik Kuusk külastavad Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) ning Põllumajandusameti (PMA) regioonide esindusi. Ringsõidu eesmärk on kohtuda asutuste juhtidega, tutvuda piirkondade tööga ning arutada ametite ühendamise üle. Kell 10.00 kohtutakse Viljandis PMA Lõuna regiooni juhataja Aivar Kustavusega ning 13.00 VTA Lääne regiooni juhataja Terje Operiga.

Reede, 3. juuli 2020

Kell 13 toimub Maaeluministeeriumis Euroopa rohelise kokkuleppe strateegia „Talust taldrikule“ kaasamisüritus sektori esindusorganisatsioonidele ning teiste ministeeriumite esindajatele. Kohtumisel tutvustab strateegiat ja selle suhtes kujundamisel olevaid võimalikke seisukohti kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiidemann.