Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (12.02.2018 - 18.02.2018)

Maaeluministeerium
Esmaspäev, 12. veebruar 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm avab Mahlaveski talupoes (Fr. R. Faehlmanni 3, Tallinn) Põlvamaa toidu päevad.

Teisipäev, 13. veebruar 2018

Kell 13 osaleb maaeluminister Tarmo Tamm Riigikogu maaelukomisjonis toimuval Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) raporti esitlemisel ja tutvustamisel. Raportis keskendutakse põllumajanduse tootlikkuse ja kestlikkusega seotud innovatsioonile Eestis. Ülevaade tugineb põhjalikule analüüsile ning selles kirjeldatakse Eesti toiduainetööstuse ja põllumajanduse tulemuslikkust ja probleeme ning analüüsitakse, mil määral poliitika soodustab sektori uuenduslikkust, tootlikkust ja kestlikkust. Raportit tulevad Eestisse tutvustama OECD kaubanduse- ja põllumajanduse direktoraadi peadirektor Ken Ash, samuti Catherine Moreddu (OECD) ning Carla Boonstra (Hollandi põllumajandusministeerium). Ajakirjanikud on oodatud! Lisainfo ja registreerimine. Sündmusest on veebiülekanne (Riigikogu konverentsisaal).

Neljapäev, 15. veebruar 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Vabariigi Valitsuse istungil ja valitsuskabineti nõupidamisel.

 

Kell 9 osalevad põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ja eurokoordinatsiooni osakonna nõunik Peeter Seestrand Maaeluministeeriumi väikeses saalis toimuval Stockholm grupi riikide esindajate kohtumisel, kus arutatakse Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tuleviku teemadel.

 

Kell 15 osalevad Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti ja põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban Maaeluministeeriumi väikeses saalis toimuval ühistegevuse ümarlaual.

 

Toiduohutuse ning teaduse ja arenduse Toomas Kevvai osaleb Toril toimuval sihtasutus Eesti Maaelumuuseumid nõukoja esimesel kohtumisel.

 

Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Külli Kaare juhatab Maaeluministeeriumis toimuvat põllumajanduskultuuride geneetilise ressursi kogumise, hindamise ja säilitamise programmi komisjoni koosolekut, kus päevakorras on 2017. aasta tegevuste ülevaade ning programmi vahehindamise tulemuste tutvustamine ning edasised tegevused.

Reede, 16. veebruar 2018

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb Riigikogus toimuval Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil (ELAK), kus teemadeks on 19. veebruaril toimuv  EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu, EL biomajandusstrateegia ja EL proteiinistrateegia.

 

Maaeluminister Tarmo Tamm teeb ettekande MTÜ Eesti Noortalunikud üldkoosolekul.