PERK ehk püügiandmete esitamise rakendus kaluritele

PERK ehk püügiandmete esitamise rakendus kaluritele pakub kutselistele ranna- ja sisevete kaluritele mugavat võimalust esitada kohustuslikke kalapüügiandmeid elektrooniliselt.

PERKi arendades pöörasime eriliselt palju tähelepanu kasutajamugavusele, et kaluril oleks andmeid lihtne sisestada ka ekstreemsetes tingimustes.

Miks kasutada PERKi?

  • Selge keel ja ülesehitus – teenus on saadaval nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Rakenduse ülesehitus lähtub püügist tulenevatest tegevustest.
  • Lihtsam ja mugavam andmeesitus  – kalur ei pea enam püügipäeviku lehti posti teel saatma või  füüsiliselt maakonnakeskusesse viima. Samuti ei pea kalur püügiloale maakonnakeskusesse järele minema – kogu vajalik teave on nähtav nutiseadmes. Säästetud aega ja raha saab loa omanik suunata oma äritegevusse.
  • Kindlustunne – rakendus näitab kasutajale, millised sõnumid on asutusse kohale jõudnud ehk kui riik on andmed kätte saanud, ei pea kalur enam nende pärast muretsema.
  • Kasutajasõbralik kasutajaliides – rakendus on kujundatud nii, et eksimise võimalus oleks minimaalne.
  • Ühilduvus paljude seadmetega – kasutajal on võimalik valida, millises seadmes ta soovib rakendust kasutada (soovituslik on kasutada nutiseadet, sest kasutajamugavus on oluliselt parem kui näiteks sülearvutis).

 

Viimati uuendatud: 24. august 2021