Sa oled siin

Nimetuse 'sõir' registreerimine kaitstud geograafilise tähisena

Viilutatud köömnesõir serveerimisalusel.

Seitsmest sõiratootjast koosnev Vana-Võromaa ja Setomaa piirkonna laiendatud huvirühm on esitanud Euroopa Komisjonile taotluse registreerida nimetus ’sõir’ kaitstud geograafilise tähisena.

Toote nimetuse registreerimine kaitstud geograafilise tähisena annab märku sellest, et toode pärineb kindlast piirkonnast ning sellel on omadused, mis tulenevad geograafilisest päritolust. Oluline on ka see, et vähemalt üks tootmisetapp toimub määratud geograafilises piirkonnas.

Kaitstud geograafiliste tähiste kava aitab anda tarbijale selget teavet toote omadustest, mis tõstavad selle väärtust, ning kindlustada tootjatele toodete kvaliteedi eest õiglast tasu.

Pärast sõira nimetuse registreerimist kaitstud geograafilise tähisena on neid lubatud kasutada vaid juhul, kui tootmisel on silmas peetud nimetuse tootespetsifikaadis ette nähtud tingimusi.

Registreerimistaotluse esitanud huvirühma kuuluvad Nopri Talumeierei OÜ, Metsavenna Turismitalu OÜ, FIE Klarika Hirv, Juustupoisid OÜ, MTÜ AIG, Taarka Tarõ OÜ ja Toomemäe OÜ.

Materjalid

 

Viimati uuendatud: 28. mai 2021