Sa oled siin

Toidusektori kontaktreis Hiina 2.–8. november 2019

Hoiatus

Veebivorm on suletud.

Illustratsioon: öine Shanghai siluett

Maaeluministeerium korraldab toidusektori ettevõtjatele kontaktreisi Hiina. Maaeluministeeriumi koostööpartner Hiina kontaktreisi korraldamisel on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Kontaktreisi raames korraldatakse igale osalevale ettevõtjale individuaalsed ärikohtumised sihtriigis (vähemalt 3), mis eelnevalt kooskõlastatakse osalejaga. Lisaks korraldatakse sihtriigis kohapeal sihtturgu tutvustav seminar, ettevõttekülastus ja külastatakse messi China International Import Expo. Kontaktreisi osaks on ka võrgustumisüritused nii enne reisi kui ka selle vältel.

Planeerimisel on ka maaeluministri visiit juhtimaks ettevõtete delegatsiooni.

 • Aeg: 2.–8. november 2019
 • Sihtkoht: Hiina (Peking ja Shanghai)
 • Korraldaja: Maaeluministeerium
 • Taotluste esitamise tähtpäev: registreerumine on lõppenud.
 • Kandideerimiseks tuleb täita avaldus.

Lisainfo

Mariann Roos
Maaeluministeerium
ekspordi ja turuarenduse büroo
telefon 625 6245
mariann.roos@agri.ee

 

 

Võimalik reisikava

Kuupäev Päevakava
02.11 Lend Tallinn–Peking, saabumine järgmisel päeval
03.11 Saabumine Pekingisse, päralesõit hotelli, puhkus ja aklimatiseerumine, soovi korral iseseisev kaubanduse külastus/turu-uuring
04.11 Hiina ettevõtluskeskkonda ja turule sisenemist tutvustav äriseminar Eesti saatkonnas Pekingis
B2B kohtumised Pekingis Eesti saatkonna ruumides
Vastuvõtt koos maaeluministri (kinnitamisel), suursaadiku, majandusdiplomaadi ja EAS-i esindajaga. Vastuvõtule kutsutakse ka kohapealsed ärikontaktid ning toidusektoriga seotud Pekingis elavad eestlased, kes saavad jagada oma kogemusi äri tegemisel Hiinas
05.11 Ettevõtte või e-platvormi külastus
EU SME keskuse külastus. EU SME keskus ühendab kohapeal tegutsevaid Euroopa ettevõtteid ning nende kogemus Hiinas võib aidata meie ettevõtetel vältida vigu ning kiiremini eesmärkideni jõuda
Lend Peking–Shanghai, päralesõit hotelli
06.11 China International Import Expo (CIIE) 2019 külastus
Õhtusöök, kokkuvõtted Pekingis toimunud kohtumistest, ettevalmistused järgmise päeva CIIE programmiks
07.11 China International Import Expo 2019 külastus, kohtumised messil - konsultant soovitab igaühele ettevõtteid/stende, kellega peaks iseseisvalt kohtuma
Bank of China korraldatud B2B kohtumised messil (kinnitamisel)
Maaeluministri ja suursaadiku vastuvõtt Eesti ettevõtetele ja nende partneritele
08.11 Päralesõit lennujaama, tagasilend Shanghai–Tallinn (tagasi Eestis sama päeva õhtul)

Soovi korral võivad osalevad ettevõtjad visiiti pikendada, teavitades projektijuhti enne lennupiletite broneerimist.

 

Pakkumise tingimused

 • Pakkumise raames saab kontaktreisil osaleda kaheksa Eesti toidusektori ettevõtjat. Kontaktreisil osaleb igast ettevõttest üks esindaja.
 • Pakkumine katab kohapealse transpordi kogu kontaktreisi vältel, B2B kohtumised, vajadusel tõlgi osaluse ärikohtumistel, sihtturuseminari, ettevõttekülastused, ametlikud õhtusöögid, Eesti vastuvõtu ning messipääsmed.
 • Hiina kontaktreisil ei ole osalustasu. Ettevõtjad kannavad lennupiletite (sh Peking-Shanghai), reisikindlustuse, viisa ja majutuse kulu sihtriigis. Lennud ja majutuse aitab organiseerida Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, arve esitatakse osalejale.
 • Maaeluministeeriumi poolt uute ekspordivõimaluste leidmiseks korraldatud tegevuses osalemine on vähese tähtsusega abi (VTA). VTA jääki saab kontrollida Rahandusministeeriumi veebilehel.
 • Hiina kontaktreisile kandideerimiseks palume esitada kandideerimisavalduse.
 • Avalduse rahuldamise korral kinnitab ettevõtja oma osalemise nädala jooksul avalduse rahuldamisest kirjalikult Maaeluministeeriumile. Sealt edasi koordineerib kontaktreisi tegevusi Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös sihtriigi eksperdiga, kes on Maaeluministeeriumi partnerid kontaktreisi korraldamisel.
 • Kandideerimise tähtpäev on 27. august 2019. a.
 • Nõuded osalejatele ning osalejate valiku protseduur on sätestatud maaeluministri 10. septembri 2018. a määruses nr 54 "Toidu ekspordivõimaluste edendamine".