Sa oled siin

Ahvena püük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel selleks aastaks peatatakse

1. november 2020 - 7:42
Kolm kalalaeva veekogul.
Foto: Maaeluministeerium.

Esmaspäevast, 2. novembrist peatatakse Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ahvenapüük, kuna aastaks eraldatud ahvena lubatud püügimaht on ammendunud. Koos ahvenapüügi keelustamisega keelatakse kalapüük ka põhjanooda ehk mutnikuga. Mõlemad keelud jäävad kehtima kuni aasta lõpuni.

Eestile selleks aastaks eraldatud ahvena lubatud kogusaagist, mis oli 1255 tonni, on tänaseks välja püütud juba 96 protsenti. Suurem osa ahvenast püüti välja põhjanooda ehk mutnikuga, mistõttu keelatakse homsest Peipsi järvel ka põhjanoodaga püük.

Tuletame meelde, et 4. oktoobrist peatati koos kohapüügi keelustamisega ka avaveevõrkudega ja püüvõrkudega püük. Homsest, 2. novembrist jõustub koos ahvenapüügi peatamisega keskkonnaministri määruse muudatus, mille kohaselt on lubatud aasta lõpuni Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kasutada peamiselt vaid suuresilmalisi mõrdu, et saaks jätkata latika ja haugi püüki, kelle püügikvoodid ei ole täitunud.

Lbatud kalasaakide ja püügivõimaluste kehtestamise alus on Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel sõlmitud Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kalavarude säilitamise ja kasutamise koostöökokkuleppe.

Maaeluministri käskkirja 2. novembrist kehtima hakkava püügikeelu kohta  Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel allkirjastas keskkonnaminister Rene Kokk, kes täidab praegu puhkusel viibiva maaeluministri ülesandeid.

Veel uudiseid samal teemal

2020. a mahekonkursi võitjad
27.11.2020|Maaeluministeerium

Parim mahetootja on mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ

Mahekonkursside parimad on selgunud. Selle aasta parim mahetootja on Harro Rannametsa mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ. Aasta parim mahetoit on Eco Flora OÜ päikesekuivatatud tomatid oliiviõlis ja parim mahejook Öun Drinks OÜ rabarberi-kuuse vahujook.

Marjapõõsad metsas.
26.11.2020|Maaeluministeerium

Homme kuulutatakse välja tänavused parimad mahetootjad ja mahetooted

Reedel, 27. novembril kuulutatakse mahepõllumajanduse aastakonverentsil välja konkursside „Parim mahetootja 2020“ ja „Parim mahetoode 2020“ võitjad.