Sa oled siin

Alates laupäevast, 2. maist saab esitada 2020. aasta pindala- ja loomatoetuste taotlusi

30. aprill 2020 - 13:54
Kitsed karjamaal.
Foto: Katrin Press / Maaeluministeerium

Maaeluministeerium kutsub alates 2. maist esitama Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 2020. aasta pindala- ja loomatoetuste taotlusi.

„Pindala- ja loomatoetused, mille taotlemine sel laupäeval peale hakkab, aitavad tagada omamaise toidu jõudmist iga pere toidulauale ning innustada põllumehi kasutama keskkonnahoidlikke praktikaid,“ lausus maaeluminister Arvo Aller.  Ministri sõnul on praeguses eriolukorras riigile äärmiselt oluline omamaine toidutootmine ning põllumajandustootjate tegevus väärib igati tunnustamist ja toetamist.

Taotluste vastuvõtmine algab 2. mail ning taotlusi saab esitada kuni 21. maini elektrooniliselt PRIA e-teenuse keskkonna  kaudu. Kui taotlust ei ole sel perioodil võimalik esitada, siis hilinenud taotlusi võetakse vastu kuni 15. juunini. Täpsemad juhised toetuste taotlemiseks leiab PRIA kodulehelt.

2020. aastal on võimalik taotleda 18 erinevat pindala- ja loomatoetust (otsetoetused, üleminekutoetused ning Eesti maaelu arengukava 2014−2020 keskkonna-, mahe- ja loomade heaolu toetused), mille jaoks on eraldatud Euroopa Liidu ja Eesti riigieelarvest kokku 240 311 000 eurot. „Toetuste kogueelarve on võrreldes eelmise aastaga kasvanud üle 20 miljoni euro tänu otsetoetuste eelarve suurendamisele, neid hakatakse välja maksma juba aasta lõpus,“ lisas maaeluminister Arvo Aller.

PRIA teenindusbürood avatakse peale eriolukorra lõppu ja lisaks on võimalik abi saada ka konsulentidelt. Infot selle kohta saab portaalist pikk.ee.

Veel uudiseid samal teemal

Valmiv rukkipõld.
04.12.2020|Maaeluministeerium

Põllumajanduse kogutoodangu väärtust hoidsid tänavu langemast suurenenud tootmismahud

Põllumajanduse kogutoodangu väärtuseks kujuneb sel aastal 981 miljonit eurot, mis on 2% võrra väiksem võrreldes mulluse näitajaga – nii selgub täna avaldatud Maaeluministeeriumi ja Statistikaameti koostöös valminud esialgsest hinnangust. Taimekasvatustoodangu väärtus moodustab sellest ligi 48%, loomakasvatustoodangu väärtus 42% ja teenuste ning lahutamatute kõrvaltegevuste väärtus 10%.

Teenetemärgi saajad autasustamisaktusel Maaeluministeeriumis.
03.12.2020|Riigikantselei

Maaeluministeeriumi teenetemärkidega tunnustatakse 14 inimest

Maaeluministeeriumis toimunud tänuüritusel anti üle kaks kuldset ja 12 hõbedast teenetemärki silmapaistvatele Veterinaar- ja Toiduameti ja Põllumajandusameti töötajatele.