Sa oled siin

Arvo Aller osales Araabia Ühendemiraatide initsiatiivil toimunud veebikohtumisel

20. jaanuar 2021 - 14:54
Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
Foto: Simo Sepp / Maaeluministeerium.

Maaeluminister Arvo Aller osales täna Araabia Ühendemiraatide (AÜE) toidu ja veega kindlustatuse ministri pr Mariam Almheiri kutsel toimunud veebikohtumisel, mille eesmärk oli saada tagasisidet ÜRO toidusüsteemide ja energeetika valdkonna tippkohtumiste korraldamiseks. Mõlemad kohtumised peaksid toimuma New Yorgis 2021. aasta septembris.

Kutse tänasele veebikohtumisele said 15 riigi ministrid maailma eri piirkondadest arvestusega, et esindatud oleks erinevad sektorid, nagu näiteks põllumajandus-, energia- ja kliimasektor. Eesti kõrval olid kohtumisele kutsutud ka Fiji, Indoneesia, Nigeeria, Islandi, Itaalia, Filipiinide, ÜK, India, Maroko, Jordaania, Prantsusmaa, Hiina, Antigua ja Barbuda ning Keenia asjakohaste valdkondade ministrid. Kaasatud olid ka erasektori ja noorteorganisatsioonide esindajad.

Septembris toimuval ÜRO toidusüsteemide tippkohtumisel loodetakse käima lükata uusi algatusi toidusüsteemide muutmiseks, nagu näiteks väiksemate kadudega ning taskukohasem ja tervislikum toit, mis jõuaks iga inimeseni. Selleks tuleks ümber vaadata ja hinnata senised süsteemid, muuta need vastupidavamaks ja kestlikumaks.

Eesti osales ürituse biokütuse segmendis. „Eesti esindajatena pakkusime lahendusi toidutootmise jääkide kasutamiseks energia tootmisel Euroopa roheleppe raames ja Euroopa Liidu toel. Selleks plaanime pilootprojekte, et väärindada erinevad jääke ja saadusi,“  ütles maaeluminister Arvo Aller.

Aastaks 2050 vajab maailmas toitu arvestuslikult 10 miljardit inimest. Praegu puudub 3 miljardil inimesel püsiv toidutegemise võimalus. Toidu tootmisega seonduv neelab samal ajal 30% maailmas kasutatavast energiast, kasutab veerandi maast ja toodab 25% kasvuhoonegaasidest.

„Nende suurte katsumustega hakkama saamiseks tuleb tihendada koostööd erinevate sektorite, näiteks energiatootjate, keskkonnahoiu valdkonna ja toidutööstuste vahel. Nagu ütles Euroopa Komisjoni energiadirektoraadi peadirektor pr Ditte Juul-Joergensen samal kohtumisel, on Euroopa Liit valmis toetama vajalike ettevõtmisi ka teistes piirkondades,“ sõnas minister Aller.

Toimunud kohtumise salvestist saab järelvaadata YouTube'is.

Veel uudiseid samal teemal

Viljakombain põldu koristamas.
26.02.2021|Maaeluministeerium

Valitsuskabinet suurendab põllumeeste erakorralise toetuse summat 15,8 miljoni euroni

Valitsuskabinet kiitis neljapäeval heaks maaeluminister Urmas Kruuse ettepaneku suurendada põllumajandussektorile suunatud erakorralise toetuse senist summat 3,8 miljoni euro võrra ehk 15,8 miljoni euroni. Lisaraha tuleks erakorraliselt Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) omavahendite arvelt.

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
25.02.2021|Maaeluministeerium

Maaeluministeeriumi teenetemärkidega tunnustati 17 inimest

Maaeluminister Urmas Kruuse ja kantsler Tiina Saron andsid täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 2 ministeeriumi kuldset ja 15 hõbedast teenetemärki.