Sa oled siin

Avatud talude päevale viib 11 tasuta bussi

11. juuli 2018 - 15:23
Avatud talude päeva tunnusgraafika
Neljas avatud talude päev toimub pühapäeval, 22. juulil. Loe lisa www.avatudtalud.ee.

22. juulil toimuval neljandal üle-eestilisel avatud talude päeval viib huvilisi taludesse 11 tasuta bussi, millest kaheksa sõidab ringi mandril ning kolm külastab Saaremaa talusid. Tasuta bussireise taludesse korraldavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.

„Bussireiside kavandamisel ja talude valimisel oleme lähtunud sellest, et saaksime reisiseltskonnale  pakkuda võimalikult mitmekülgset pilti Eesti talupidamistest. Bussireisidele ootame registreerima kõiki, kes sooviksid saada osa avatud talude päevast läbi põnevate reisikavade,“ sõnas Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse liige Kerli Ats.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo kutsub avatud talude päeval uurima põllumeestelt, kuidas kaasajal taimi ja loomi kasvatatakse. „Eesti inimeste kokkupuude põllumajandusega on jäänud aasta-aastalt üha nõrgemaks ja see on väetis müütidele ning väärarusaamadele. Eesti põllumees on alati hoidnud külalistele väravad lahti ja on ikka valmis selgitama, kuidas kasvatatakse vilja ja karja ning miks tuleb põldudel ravida taimi ja tõrjuda kahjureid.“

22. juulil kell 08.30 väljub Tallinnast Ülemiste parklast buss Jõgevamaale (52 kohta), kell 09.00 venekeelne buss Pärnumaale (48 kohta), kell 09.30 Rapla- ja Pärnumaale ( 49 kohta) ja kell 10.00 Järvamaale ja Lääne-Virumaale (47 kohta) ning Raplamaale (48 kohta). Kell 08.30 väljub Tartust Lõunakeskuse parklast buss Valgamaale (49 kohta). Kell 10.00 väljub Rakverest AQVA keskuse parklast buss Lääne-Virumaale (43 kohta). Kell 10 väljub buss Pärnust Kaubamajaka parklast Pärnumaale (48 kohta).

Saaremaa bussireisid saavad alguse Kuressaare Noortekeskuse eest, aadressil Pihtla 3, Kuressaare. Bussid väljuvad kell 9.45 (Mustjala Mustard, Andruse mahe- ja turismitalu, Orbu talu Kadakakoda, Saare Ubin, 28 kohta) ja kell 10.00 (Riido Ökotalu, Koplimäe Mahetalu, Tihuse Hobuturismitalu, Ideafarm, 29 kohta ning Pihtla õlleköök, Kõljala Põllumajandusühistu, GoodKaarma Seebikoda, Uustla Ökotalu, Saksa Talupood, 31 kohta).

Bussireisidele registreerumine algab 12. juulil kell 12 veebilehel www.avatudtalud.ee. Sealt leiab ka busside täpsed marsruudid. Korraga on võimalik saada neli tasuta piletit.

11. juuli seisuga osaleb 2018. aastal avatud talude päeval 296 talu ja põllumajandustootmist. Taludesse on võimalik kohale jõuda ka Elroni rongide ning ELMO Rent elektri-ja hübriidautodega. Tallu sõitmisel on abiks NaviCupi mobiilirakendus ning ülevaate taludest annab veebileht www.avatudtalud.ee ja paberkaart avatud talude päeval osalevate taludega. Paberkaardid on saadaval Alexela suuremates tanklapoodides,  Rimi „Talu toidab” lettides, turismiinfopunktides ja Maaeluministeeriumi valvelauas.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu ja põllumajandustootmist ning taludesse tehti ligikaudu 45 000 külastust. 2016. aastal osales 234 talu ja tehti ligikaudu 85 000 külastust. 2017. aastal külastati 280 talu, põllumajandustootjat ja maaettevõtet üle 120 000 korra.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, nüüdseks Põllumajandusuuringute Keskusega liitunud Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.
Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Vajalikud kontaktid taludele ja tootjatele

Reve Lambur ja Krista Kõiv, Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond
reve.lambur@pmk.agri.ee, 529 8009
krista.koiv@pmk.agri.ee, 511 2562

Reve ja Krista jagavad vajalikku informatsiooni osalemiseks ja aitavad programmiga.

Vajalikud kontaktid ajakirjanikele ja avalikkusele

Kertu Kärk, Maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik
kertu.kark@agri.ee, 5346 2433

Kertu juhib avatud talude päeva projekti ja vastutab kommunikatsiooni eest.

Lingid

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
31.07.2020|Maaeluministeerium

Kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlejad saavad taotleda müügikäibe vähenemise hüvitist

Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas määruse, mis võimaldab kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemisega tegelevatel ettevõtjatel taotleda koroonaviiruse puhangust tingitud müügikäibe vähenemise osalist hüvitamist.

Foto: pixabay
21.07.2020|Maaeluministeerium

Arvo Aller: Euroopa ühine põllumajanduspoliitika peab arvestama liikmesriikide poolt juba saavutatud edusammudega

Eile, 20. juulil toimunud Euroopa põllumajandus- ja kalandusnõukogu (AGRIFISH) istungi keskseteks teemadeks olid seekord ühise põllumajanduspoliitika reformipakett ja arvamuste vahetus strateegia „Talust taldrikule“ üle.