Sa oled siin

Avatud talusid aitavad leida kaks tasuta nutirakendust

18. juuli 2017 - 10:11
23. juulil 2017 toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev, kus osaleb kokku üle 270 talu ja põllumajandustootmise.
23. juulil 2017 toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev, kus osaleb kokku üle 270 talu ja põllumajandustootmise.

23. juulil toimuva avatud talude päeval osalevaid talusid aitavad leida nutirakendused LiveTeam ja Navicup.

„Avatud talude päeval ootavad külla rekordiliselt ligi 280 talupidamist ja põllumajandustootjat,” ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe Maaeluministeeriumist. „Selleks, et avatud talusid veelgi lihtsamalt üles leida, saab valida kahe tasuta nutirakenduse vahel.”

„Mobiilirakendust abil saavad osalejad lasta ennast soovitud kohta juhatada,” lisas Lillemäe. „Eestimaine nutitelefoni äpp LiveTeam võimaldab orienteeruda talust-talusse ning samal ajal sõpradega mugavalt suhelda ja infot jagada, Navicupi kaudu saab lisaks statistikat, kus ja kui palju rahvast käinud on.”

Avatud talude päevale aitavad kohale jõuda ka tasuta bussid. 23. juulil väljub Tallinnast, Tartust, Pärnust, Viljandist ja Rakverest üheksa bussi, kus kokku on istekohti 450 inimesele. Veel on viimaseid tasuta kohti bussidele Lääne-Virumaal ja Viljandimaal!

Kes tahab avatud talusid paberkaardilt otsida, leiab need Olerexi ja Alexela suuremates tanklapoodidest ning Rimi „Talu toidab” lettidest.

23. juulil 2017 toimub kolmas üle-eestiline avatud talude päev, kus osaleb kokku ligi 280 talu ja põllumajandustootmist. Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
01.07.2020|Maaeluministeerium

Põllumajandustootjatele tutvustatud analüüsid käsitlesid põllumaa müüki ja ebaausate kaubandustavade tõkestamise võimalusi

29. juunil toimus Maaeluministeeriumis selle aasta teine põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu (PMAN) istung, kus tutvustati põllu- ja metsamaa müümist ning rentimist käsitlevat analüüsi ning ebaausate kaubandustavade tõkestamise seaduse eelnõu.

Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
29.06.2020|Maaeluministeerium

Arvo Aller tõi Euroopa põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumisel välja Eesti jaoks olulisi seisukohti

Tänasel ELi põllumajandus- ja kalandusministrite videokonverentsil andis eesistujariik Horvaatia ülevaate ühise põllumajanduspoliitika reformi läbirääkimiste seisust ning võttis kokku kalanduses menetlemisel olevate õigusaktide eelnõude seisu.