Sa oled siin

BNS: Põllumajandusministeeriumi abiministriks saab Rain Vändre

11. mai 2006 - 0:00

Valitsus nimetas neljapäeval põllumajandusministeeriumi abiministriks Rain Vändre, kes on seni töötanud Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liikmena.

Vändre asub põllumajandusministeeriumi abiministrina ametisse 15. maist ning tema volitused kestavad kuni põllumajandusministri volituste lõppemiseni, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Rain Vändre kuulub 1998. aastast Reformierakonda, kuid ta on esitanud taotluse parteist välja astuda.

Ettepaneku Rain Vändre abiministriks nimetada tegi põllumajandusminister Ester Tuiksoo, arvestades Vändre teadmisi, oskusi, haridust, isikuomadusi ja töökogemusi juhtivatel ametikohtadel ning töötamist põllumajandusministeeriumiga koostööd tegeva Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liikmena.

Valitsuse seaduse kohaselt on abiministri ülesanne juhtida ministrilt saadud volituste piires ministeeriumi struktuuriüksusi, korraldada põllumajanduse küsimusi ning täita muid ministri antud ülesandeid. Vändre põhivaldkonnad abiministrina on kalamajandus- ja maaelupoliitika.

Eelnõu kohaselt on abiministri ametipalk 0,8 ministri ametipalka.

Rein Vändre on sündinud 13. detsembril 1966 Viljandis. Ta lõpetas 1991. aastal Tallinna pedagoogikaülikooli, aastatel 1997-2000 õppis Mainori majanduskoolis ärijuhtimist ning aastast 2000 õpib Estonian Business Schoolis magistriõppes ärijuhtimist. 1993. aastast peale on ta juhtinud kaubandusliku suunitlusega ettevõtteid. Aastatel 1997-2002 juhatas Vändre OÜ-d Abeco Ehituskaup.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liikmena on ta töötanud 2002. aastast ning tegelenud eelkõige maapiirkondades tegutsevate väikeettevõtete toetamisele suunatud projektidega.

Seni oli ministeeriumides ametis kolm abiministrit - haridus- ja teadusministeeriumi abiminister on Erkki Piisang, keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe ning sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik.


Baltic News Service
Tallinna toimetus,
+372 610 8862
sise@bns.ee

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Maaeluministeerium.
17.05.2019|Maaeluministeerium

Hiina minister: Eesti kõrge kvaliteediga tooted on Hiina turule oodatud

Täna, 17. mail osales maaeluminister Mart Järvik Hiina ja KIE riikide põllumajandus- ja kaubanduskoostöö foorumil ning kohtus Hiina põllumajandusminister Han Changfuga.

Kalad. Foto: Toomas Tuul.
16.05.2019|Maaeluministeerium

Merendus- ja kalandusfondist on ellu viidud ligi 400 projekti

Kalanduse valdkonna arendamiseks on Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) toetuste abil ellu viidud ligi 400 projekti, selgus täna Maaeluministeeriumis toimunud EMKFi seirekomisjoni istungil.