Sa oled siin

BNS: Põllumajandusministeeriumi abiministriks saab Rain Vändre

11. mai 2006 - 0:00

Valitsus nimetas neljapäeval põllumajandusministeeriumi abiministriks Rain Vändre, kes on seni töötanud Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liikmena.

Vändre asub põllumajandusministeeriumi abiministrina ametisse 15. maist ning tema volitused kestavad kuni põllumajandusministri volituste lõppemiseni, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Rain Vändre kuulub 1998. aastast Reformierakonda, kuid ta on esitanud taotluse parteist välja astuda.

Ettepaneku Rain Vändre abiministriks nimetada tegi põllumajandusminister Ester Tuiksoo, arvestades Vändre teadmisi, oskusi, haridust, isikuomadusi ja töökogemusi juhtivatel ametikohtadel ning töötamist põllumajandusministeeriumiga koostööd tegeva Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liikmena.

Valitsuse seaduse kohaselt on abiministri ülesanne juhtida ministrilt saadud volituste piires ministeeriumi struktuuriüksusi, korraldada põllumajanduse küsimusi ning täita muid ministri antud ülesandeid. Vändre põhivaldkonnad abiministrina on kalamajandus- ja maaelupoliitika.

Eelnõu kohaselt on abiministri ametipalk 0,8 ministri ametipalka.

Rein Vändre on sündinud 13. detsembril 1966 Viljandis. Ta lõpetas 1991. aastal Tallinna pedagoogikaülikooli, aastatel 1997-2000 õppis Mainori majanduskoolis ärijuhtimist ning aastast 2000 õpib Estonian Business Schoolis magistriõppes ärijuhtimist. 1993. aastast peale on ta juhtinud kaubandusliku suunitlusega ettevõtteid. Aastatel 1997-2002 juhatas Vändre OÜ-d Abeco Ehituskaup.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse juhatuse liikmena on ta töötanud 2002. aastast ning tegelenud eelkõige maapiirkondades tegutsevate väikeettevõtete toetamisele suunatud projektidega.

Seni oli ministeeriumides ametis kolm abiministrit - haridus- ja teadusministeeriumi abiminister on Erkki Piisang, keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe ning sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik.


Baltic News Service
Tallinna toimetus,
+372 610 8862
sise@bns.ee

Veel uudiseid samal teemal

Illustratsioon: programmi Interreg Baltic Sea Region logo
11.12.2018|Maaeluministeerium

Saaremaa ja Muhu toidupakkujad kogunevad Kuressaares

Homme, 12. detsembril toimub Kuressaare kultuurikeskuses kell 13.00–16.30 Saaremaa ja Muhu toidupakkujate ja -tootjate kontaktüritus. Alates poole viiest on kohalikke maitseid uudistama oodatud kõik huvilised.

Illustratsioon: naeratav poiss hoidmas näpu otsas vaarikat.
10.12.2018|Maaeluministeerium

Põllu-, maamajandus- ja veterinaariavaldkonna praktikatoetus viib õppurid ettevõtetesse

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas määruse, mille alusel esitatakse erandkorras 2018. aasta neljandas kvartalis läbiviidud praktika kohta taotlus 2019. a jaanuaris. Määrus aitab kaasa õppurite praktikate sooritamisele ettevõttes.