Sa oled siin

Eesti maitsed vallutavad Touresti

8. veebruar 2019 - 12:57
Setu naised messil Tourest 2019 müümas traditsioonilist setu toitu.
Foto: Kertu Kärk / Maaeluministeerium.

Rahvusvahelisel turismimessil Tourest tutvustatakse sel aastal B-hallis messikülastajatele Eesti piirkondade maitseid.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul on toit turismi lahutamatu osa: „Eestis on hulgaliselt põnevaid toidutooteid, mida poelettidelt sageli ei leia, ning esiletõstmist väärivaid  toidupakkujaid. Seetõttu on Touresti toiduhall hea võimalus nii Eesti inimesele kui ka välisturistile, et tutvuda kohalike maitsetega.“

Maaeluministeeriumi ekspordi ja turuarenduse büroo juhataja Kadi Raudsepa sõnul saab messil proovida erinevaid maitseid ja hankida infot eri piirkondade toidupakkujate kohta: „See on võimalus teha eeltööd, et kavandada puhkuste perioodiks ringsõit Eestis ning külastada Eesti toiduteele kuuluvaid omanäolisi toidukohti ja majutusettevõtteid.“

MTÜ Eesti Maaturism tegevjuht Raili Mengel ütles, et toiduhalli eesmärk on keskenduda ehedale ja puhtale Eesti toidule, mis tagab kvaliteedi ja toob külastaja kohale. „Lisaks toidule pakutakse hallis tegevusi lastele ning seal asub ka messilava, kus käib kogu messi lahtioleku ajal sisutihe programm,“ sõnas Mengel.

„Rõõm on näha, et järjepidev töö Eesti toidu edendamisel kannab vilja. Näiteks on Eesti toidutee alal sel aastal uued üllatajad Läänemaa toit ja Põhja-Eesti toit. Mitmendat aastat osalevad Hiiumaa, Viru toit, Setomaa, Pärnumaa, Vana-Võromaa ja Põlvamaa,“ lisas Raili Mengel.

Messil Tourest 2019 on Eesti toidutee esindatud 250 m2 suurusel alal, mis kannab pealkirja „Elamused ja maitsed“. Eesti toidutee alal pakutakse messi külastajatele nii sooja toitu, suupisteid kui ka toodete kaasaostu võimalust. Kogu ala seob omavahel kokku ühtne sõnum "Eesti toidutee – südamega valmistatud eestimaised maitsed".

Eesti toidutee alal on esindatud mitmed piirkonnad üle Eesti: Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa Maitsed (Romantiline Rannatee, Liivi Lahe Räimerada, Soomaa), Setomaa, Vana-Võromaa, Põlvamaa, Põhja-Eesti toit ja Viru Toit. Eesti toiduteele kuulub enam kui 200 ettevõtet nii linnadest kui ka maapiirkondadest, kus väärtustatakse kohalikku toorainet ning Eesti kööki.

Eesti toidutee projekti koordineerib Maaeluministeeriumi toel MTÜ Eesti Maaturism. Rohkem infot: www.toidutee.ee.

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
10.07.2020|Maaeluministeerium

Kalapüügi- ja vesiviljelusega tegelevad ettevõtjad saavad tootmis- ja turustuskavade toetust

Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas määruse, mis võimaldab tunnustatud kalapüügi- ja vesiviljelussektori tootjaorganisatsioonidel  saada ettemaksu oma tootmis- ja turustamistegevuste kavas ettenähtud tegevuste elluviimiseks, et tagada elujõulisus konkurentsiturul.

10.07.2020|Maaeluministeerium

Tasuta bussid viivad avatud taludesse sellelgi aastal

Reedel, 10. juulil saab alates kella 13.00 avatud talude veebilehel registreeruda avatud talude päeva tasuta bussireisidele. Tänavu on registreerumiseks avatud üheksa eestikeelset ja üks venekeelne bussireis.