Sa oled siin

Eestit saatis rahvusvahelisel LEADER koostööprojektide konkursil edu

26. september 2013 - 21:31
 
“Põhja- ja Baltimaade parimaid rahvusvahelised LEADER koostööprojektid valiti välja esmakordselt. Nende väga heade näidetega tahame innustada kõiki maapiirkondade elanikke oma paikkonna arendamisel,” ütles Maamajandus Infokeskuse maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja Krista Kõiv. „Eriti hea meel on selle üle, et viiest võiduprojektist kaks on seotud Eestiga.“ 
 
Eestisse tuli võit parima kultuuriprojekti (Pärnu Lahe Partnerluskogu juhitav kultuuriprojekt "Keskaja festivalid") ja parima kohalike ressursside ja keskkonna projekti kategoorias (Saarte Koostöökogu ja Hiidlaste Koostöökogu osalusel tehtud projekt "Sirguvad Söögisellid"). 
 
Võitjad valiti viies kategoorias (Võiduprojektide lühitutvustused (DOC)): 
  • Parim noorteprojekt on Soome ja Austria ühisprojekt „Tuult tiibadesse, noored!“ (Wind for Youth);
  • Parim turismiprojekt on üheksa koostööpartneriga (Soome, Ungari, Šotimaa, Prantsusmaa, Inglismaa ja Portugali) projekt „Loodusturismi arendamine“ (Nature Tourism Project);
  • Parim kultuuriprojekt on Eesti Leader tegevusgrupi Pärnu Lahe Partnerluskogu poolt juhitav „Keskaja festivalid“ (Medieval Festivals), partneriteks Soome, Prantsusmaa ja Portugali tegevusgrupid; 
  • Parim kohaliku piirkonna arengu projekt on Rootsi-Poola „Ülepiiriline ettevõtlus Blekinge/Warmia-Mazury“ (Cross-border Entrepreneurs  Blekinge/Warmia-Mazury);
  • Parim kohalike ressursside ja keskkonna projekt on „Sirguvad söögisellid“  (Growing Gastronauts), kus koostöös Prantsusmaa ja Inglismaa tegevusgruppidega viivad projekti ellu ka kaks Eesti tegevusgruppi Saarte Koostöökogu ja Hiidlaste Koostöökogu.
Lisaks valiti veebihääletusega välja ka rahva lemmik - „Kogemuste vahetamine käsitöötegijate vahel“ (Handicraft), kus üheks partneriks on Eesti tegevusgrupp Jõgevamaa Koostöökoda. 
 
Eesti maaeluvõrgustiku eripreemia - raudse LEADER-puu sai Leedu, Läti ja Eesti koostööprojekt „Noortelt noortele“ (Youth for Youth). Eestipoolne partner on selles projektis Põlvamaa Partnerluskogu.
 
Kokku esitati konkursile 60 projekti, neist 1 Taanist, 38 Soomest, 9 Eestist, 1 Lätist, 4 Leedust, 3 Poolast ja 4 Rootsist. Tänavu juunis valiti neist välja 21 finalisti. 
 
Esimese Läänemeremaade rahvusvaheliste LEADER koostööprojektide konkursi ja konverentsi korraldas Maamajanduse Infokeskus. Lisainfo konkursi kohta: http://www.maainfo.ee/index.php?page=3620
 
Eesti maaelu arengukava LEADER-meetme kaudu investeeritakse aastatel 2007-2013 maapiirkondade arendamisse ligi 86 miljonit eurot. 
 
Maamajanduse Infokeskus on Põllumajandusministeeriumi haldusalas tegutsev riigiasutus, mis tegeleb põllumajandussektori majandusanalüüsi, maaelu- ja kalandusvõrgustiku koordineerimisega ning LEADER võrgustiku toetamisega. Lisaks korraldab keskus põllumajandussektori konsulentidele kutse omistamist. 
 
 
Lisateave:
 
Krista Kõiv
Maamajanduse Infokeskus 
maaelu- ja kalandusvõrgustiku osakonna juhataja 
tel 5112 562

Veel uudiseid samal teemal

Teenetemärgi saanute grupipilt.
21.02.2020|Maaeluministeerium

Maaeluministeeriumi teenetemärgiga tunnustatakse 26 inimest

Maaeluminister Arvo Aller andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 4 ministeeriumi kuldset teenetemärki ja 22 hõbedast teenetemärki.

Lapsed lehma karjatamas.
19.02.2020|Maaeluministeerium

Jõustuvad piimalehmakasvatajatele makstavate otsetoetuste uued tingimused

19. veebruaril Riigi Teatajas avaldatud määruse kohaselt kehtestatakse piimalehma kasvatamise otsetoetus Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus ning sellega seoses muudetakse ka piimalehma kasvatamise otsetoetuse määrust.