Sa oled siin

Euroopa Komisjon kehtestas tingimused, mille alusel tohib kriisiolukorras kasutada ajutiselt kaupade impordil originaalsertifikaadi koopiat

31. märts 2020 - 22:35
Euroopa Liidu lipud mastidel.
Foto: pixabay.com.

Kriisiolukorraga seotud logistilistel põhjustel on Euroopa Liidu piiripunktides olnud raskusi paberil originaalsertifikaadi esitamisega. Probleem võib tekkida juhul, kui sertifikaadil on viga, muudetakse kaubasaajat või muudel asjaoludel, kui peatatud lennuliikluse tõttu on raskusi paberil originaalsertifikaadi õigeaegse kohalesaatmisega.

Euroopa Komisjon saatis Euroopa Liidu välistele kaubanduspartneritele ja saatkondadele teavituse, et import ELi võib ajutise kriisiolukorra abinõuna toimuda ka originaalsertifikaadi koopia alusel järgmistel tingimustel.

Euroopa Komisjon on palunud sarnaseid abinõusid rakendada ka liiduvälistel riikidel, sest originaalsertifikaadi esitamisega on olnud probleeme ka ELi eksportijatel.

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
02.06.2020|Maaeluministeerium

Maaettevõtlusfondi valitseja riigihanke võitja on valitud

28. mail sõlmis Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) lepingu rahvusvahelise hanke „Maaettevõtlusfondi valitseja leidmine“ võitjaga, kelleks on MJP Investment OÜ.

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
29.05.2020|Maaeluministeerium

Juunikuu lõpuni on käimas eraladustamistoetuse taotluste vastuvõtt

Mai algusest avanes võimalus taotleda eraladustamistoetust piima- ja lihasektoris, mis on osa Euroopa Komisjoni põllumajandusele suunatud kriisipaketist toodete hinnalanguse pidurdamiseks.