Sa oled siin

Euroopa Komisjon kehtestas tingimused, mille alusel tohib kriisiolukorras kasutada ajutiselt kaupade impordil originaalsertifikaadi koopiat

31. märts 2020 - 22:35
Euroopa Liidu lipud mastidel.
Foto: pixabay.com.

Kriisiolukorraga seotud logistilistel põhjustel on Euroopa Liidu piiripunktides olnud raskusi paberil originaalsertifikaadi esitamisega. Probleem võib tekkida juhul, kui sertifikaadil on viga, muudetakse kaubasaajat või muudel asjaoludel, kui peatatud lennuliikluse tõttu on raskusi paberil originaalsertifikaadi õigeaegse kohalesaatmisega.

Euroopa Komisjon saatis Euroopa Liidu välistele kaubanduspartneritele ja saatkondadele teavituse, et import ELi võib ajutise kriisiolukorra abinõuna toimuda ka originaalsertifikaadi koopia alusel järgmistel tingimustel.

Euroopa Komisjon on palunud sarnaseid abinõusid rakendada ka liiduvälistel riikidel, sest originaalsertifikaadi esitamisega on olnud probleeme ka ELi eksportijatel.

Veel uudiseid samal teemal

Veised karjamaal.
17.06.2021|Maaeluministeerium

Tootjad saavad taotleda toetust saagi ja loomade kindlustamiseks aastaringselt

Põllumajandustootjad saavad toetust taotleda oma saagi ja loomade kindlustamiseks või kahjustunud toomispotentsiaali taastamiseks aastaringselt.

Mitmesugused toidukaubad kaupluseletil.
16.06.2021|Maaeluministeerium

Riik panustab Eesti toidusektori ekspordivõimekuse parandamisse

16. juunil alguse saav Eesti toidutootjatele suunatud uus koolitusprogramm „Ekspordivägi“ on Eesti riigi suurim toidusektori ekspordisuutlikkuse kasvule suunatud ettevõtmine. Selle abil loodetakse saavutada hüppelist kasvu nii toidutootjate koostöös, kasumlikkuses kui ka piiri taha müüdava kauba mahtudes.