Sa oled siin

Euroopa Liidu 2017. aasta koondaruanne mikroobide antibiootikumiresistentsuse kohta

18. märts 2019 - 10:01
Illustratsioon: ravimilehed tablettidega.
Foto: PublicDomainPictures / pixabay.com.

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) ja Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) avaldatud andmed näitavad, et loomade ja inimeste vahel kanduvate haiguste ravimiseks kasutatavate antibiootikumide efektiivsus on vähenemas.

28 Euroopa Liidu liikmesriigi inimestelt, sigadelt ja alla aasta vanustelt vasikatelt kogutud andmetega ühisraport kinnitab juba varasematel aastatel täheldatud mikroobide kasvavat antibiootikumiresistentsust.

ELi tervishoiu ja toiduohutuse volinik Vytenis Andriukaitis ütles, et avaldatud raport peaks häirekellad taas helisema panema, kuna näitab, et aina enamate levinud nakkuste ravimine on muutunud keeruliseks ning mõningatel juhtudel suisa võimatuks. Siiski on mõnes riigis antimikroobikumide kasutamise ulatusliku piiramise poliitika toonud kaasa antimikroobse resistentsuse kahanemise.

2017. aasta juunis võttis Euroopa Komisjon vastu Euroopa terviseühtsuse tegevuskava mikroobide antibiootikumiresistentsuse vastu võitlemiseks. Sellega kutsutakse üles rakendama abinõusid, et ohu vastu tulemuslikult võidelda. Samuti tunnistab tegevuskava, et probleemiga tuleb tegeleda nii inimeste ja loomade tervise kui ka keskkonna seisukohast. Antimikroobikumide mõistlik kasutamine on äärmiselt oluline piiramaks antibiootikumiresistentsete bakterite teket ja levikut nii inimeste kui ka loomade seas.

Veel uudiseid samal teemal

Illustratsioon: lattaed päikeseloojangus.
16.04.2019|Maaeluministeerium

Eelnõuga määratakse uued maaparandussüsteemi projekteerimisnormid

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile määruse eelnõu, millega sätestatakse maaparandussüsteemi projekteerimisnormid, mille abil soovitakse tõsta maaparandussüsteemi projekteerimistööde kvaliteeti.

Illustratsioon: Baltimaade põllumajandusministrid ja Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Günther Oettingeriga.
16.04.2019|Maaeluministeerium

Balti riikide põllumajandusministrid soovivad otsetoetuste võrdsustamist

Kolme Balti riigi põllumajandusministrid kohtusid täna, 16. aprillil Strasbourgis Euroopa Komisjoni eelarvevoliniku Günther Oettingeriga, et arutada Balti riikide erihuve seoses ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) ja Euroopa Liidu eelarvega.