Sa oled siin

Euroopa Liidu põllumajandusministrid arutlesid põllumajanduse panuse üle ELi kliimaeesmärkide saavutamisel

13. oktoober 2021 - 9:35
Euroopa Liidu ja liikmesriikide lipud mastireas.
Foto: Dusan Cvetanovic / pixabay.com

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kohtumisel oli ühe olulise teemana arutlusel liidu kliimapaketi „Eesmärk 55“ sihtide saavutamine.

„Kliimaeesmärkide saavutamine on põllumajandussektorile suur katsumus, mille vastu astudes ei tohi unustada põllumajanduse peamist eesmärki, milleks on tagada toiduga kindlustatus. Vastus tuleb leida küsimusele, kuidas saab põllumajandussektor aidata kaasa kliimamuutuste leevendamisele ilma loomade arvu või põllumajandusmaa pindala vähendamata,“ tõi välja maaeluminister Urmas Kruuse.

„Nende teemadega tuleb tegeleda, kuid ilmselgelt on põllumajandussektoris kasvuhoonegaaside heite vähendamise võimalused piiratud. Konkreetsete eesmärkide seadmisel on lisaks vaja hinnata ka sotsiaal-majanduslikke mõjusid ning arvestada juba tehtud edusammude ja investeeringutega,“ lisas Kruuse.

Kliimaneutraalsuse saavutamine on globaalne probleem, millega peavad tegelema kõik riigid. „Euroopa Liidul on vaja kaasata ka kolmandaid riike, et nad töötaksid kaasa sarnaste kliimasihtide nimel, sest vastasel korral seame löögi alla oma põllumajandustootjate konkurentsivõime globaalsel turul,“ ütles Urmas Kruuse.

Euroopa Liidu põllumajanduse ja kalanduse ministrite nõukogu kohtumisel peatuti muu hulgas ka ELi ühise põllumajanduspoliitika strateegiakavade koostamise seisul ning põllumajandustoodete turustusstandarditel. Ministrit saatsid kohtumisel Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban ning välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonnajuhataja asetäitja Kristina Uibopuu.

Veel uudiseid samal teemal

Friikartulid paberist alusel, kõrval kausike ketšupiga.
18.10.2021|Maaeluministeerium

Algas kampaania akrüülamiidiga seotud teadlikkuse tõstmiseks

Täna, 18. oktoobril algas Maaeluministeeriumi tellitud teavituskampaania, mille fookuses on akrüülamiid ehk tervisele ohtlik aine, mida leidub eeskätt üleküpsetatud toidus.

Pildil vasakult: Urmas Kruuse, maaeluminister; Kaja Piirfeldt, aasta põllumees 2021; Sivar Irval, EPKK nõukogu esimees; Uno Kaldmäe, Eesti Leivaliit; Roomet Sõrmus, EPKK juhatuse esimees.
13.10.2021|Maaeluministeerium

Maaeluministeerium osaleb Eesti põllumajanduse aastanäitusel

Täna ja homme, 13.–14. oktoobril toimub Eesti Rahva Muuseumis taas Eesti põllumajanduse aastanäitus, mis toob kaheks päevaks Tartusse kokku Eesti põllumajandussektori tipud.