Sa oled siin

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) saatis avalikule konsultatsioonile pestitsiidide kumulatiivse riskihindamise pilootprojektid

23. september 2019 - 7:00
Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
Foto: pixabay.com.

Huvigruppidel on võimalik anda tagasisidet 15. novembrini kahe riskihinnangu kohta, millest üks käsitleb kroonilist mõju kilpnäärmele ja teine akuutset mõju närvisüsteemile.

Hinnangud valmisid EFSA ja Hollandi Rahvatervise ja Keskkonnainstituudi (RIVM) pikaajalise koostöö tulemusena. Esialgse järelduse kohaselt ei ületa pestitsiidide kumulatiivne saadavus toidust ühegi uuritud elanikkonna vanusegrupis ohutuslävendit, mis tingiks täiendavate riskijuhtimismeetmete rakendamise.

Samuti korraldab EFSA huvigruppidele 22. oktoobril Brüsselis kohtumise, kus EFSA teadlased ja väliseksperdid tutvustavad ja selgitavad pilootprojektide teaduslikku tausta. 

Täpsemat teavet ja EFSAle tagasisidet anda saab EFSA kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

Moldova põllumajanduse ja maaelu arengu minister Ion Perju (vasakul) ja maaeluminister Arvo Aller.
17.01.2020|Maaeluministeerium

Maaeluminister allkirjastas Grüne Wochel koostöölepingu Moldova kolleegiga

Maaeluminister Arvo Aller võõrustas Berliinis toimuval messil Grüne Woche Eesti messialal Moldova põllumajanduse ja regionaalarengu ministrit Ion Perjut, kellega ühtlasi allkirjastati kahe riigi ministeeriumite vaheline koostööleping.

Berliini messikeskuse fassaadi front tänavuse messi banneriga.
16.01.2020|Maaeluministeerium

Maaeluminister osaleb Berliinis toimuval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil

Maaeluminister Arvo Aller sõidab Berliinis algavale põllumajandus- ja toidumessile Internationale Grüne Woche, et avada Eesti messistend ja osaleda messi ajal toimuvatel arvukatel kõrgetasemelistel kohtumistel.