Sa oled siin

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) saatis avalikule konsultatsioonile pestitsiidide kumulatiivse riskihindamise pilootprojektid

23. september 2019 - 7:00
Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
Foto: pixabay.com.

Huvigruppidel on võimalik anda tagasisidet 15. novembrini kahe riskihinnangu kohta, millest üks käsitleb kroonilist mõju kilpnäärmele ja teine akuutset mõju närvisüsteemile.

Hinnangud valmisid EFSA ja Hollandi Rahvatervise ja Keskkonnainstituudi (RIVM) pikaajalise koostöö tulemusena. Esialgse järelduse kohaselt ei ületa pestitsiidide kumulatiivne saadavus toidust ühegi uuritud elanikkonna vanusegrupis ohutuslävendit, mis tingiks täiendavate riskijuhtimismeetmete rakendamise.

Samuti korraldab EFSA huvigruppidele 22. oktoobril Brüsselis kohtumise, kus EFSA teadlased ja väliseksperdid tutvustavad ja selgitavad pilootprojektide teaduslikku tausta. 

Täpsemat teavet ja EFSAle tagasisidet anda saab EFSA kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

2020. a mahekonkursi võitjad
27.11.2020|Maaeluministeerium

Parim mahetootja on mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ

Mahekonkursside parimad on selgunud. Selle aasta parim mahetootja on Harro Rannametsa mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ. Aasta parim mahetoit on Eco Flora OÜ päikesekuivatatud tomatid oliiviõlis ja parim mahejook Öun Drinks OÜ rabarberi-kuuse vahujook.

Marjapõõsad metsas.
26.11.2020|Maaeluministeerium

Homme kuulutatakse välja tänavused parimad mahetootjad ja mahetooted

Reedel, 27. novembril kuulutatakse mahepõllumajanduse aastakonverentsil välja konkursside „Parim mahetootja 2020“ ja „Parim mahetoode 2020“ võitjad.