Sa oled siin

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) saatis avalikule konsultatsioonile pestitsiidide kumulatiivse riskihindamise pilootprojektid

23. september 2019 - 7:00
Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
Foto: pixabay.com.

Huvigruppidel on võimalik anda tagasisidet 15. novembrini kahe riskihinnangu kohta, millest üks käsitleb kroonilist mõju kilpnäärmele ja teine akuutset mõju närvisüsteemile.

Hinnangud valmisid EFSA ja Hollandi Rahvatervise ja Keskkonnainstituudi (RIVM) pikaajalise koostöö tulemusena. Esialgse järelduse kohaselt ei ületa pestitsiidide kumulatiivne saadavus toidust ühegi uuritud elanikkonna vanusegrupis ohutuslävendit, mis tingiks täiendavate riskijuhtimismeetmete rakendamise.

Samuti korraldab EFSA huvigruppidele 22. oktoobril Brüsselis kohtumise, kus EFSA teadlased ja väliseksperdid tutvustavad ja selgitavad pilootprojektide teaduslikku tausta. 

Täpsemat teavet ja EFSAle tagasisidet anda saab EFSA kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

Maaeluminister Mart Järvik toiduohutuse nõukoja istungil.
10.10.2019|Maaeluministeerium

Maaeluministeerium peab vajalikuks senisest laiapõhjalisemat koostööd toiduohutuse tagamisel

Eile, 9. oktoobril toimus Maaeluministeeriumi kokku kutsutud toiduohutuse nõukoja esimene istung, et kavandada edasisi samme laiapõhjalise koostöö edendamiseks toiduohutuse valdkonnas.

Mitmesugused köögiviljad laual.
04.10.2019|Maaeluministeerium

Eesti toiduohutuse süsteem on usaldusväärne

Maaeluministeeriumi korraldatud erakorralises auditis juhiti tähelepanu parendamist vajavatele kohtadele. Väiksematest puudustest hoolimata on Eesti toiduohutuse süsteem usaldusväärne ja toit ohutu.