Sa oled siin

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) saatis avalikule konsultatsioonile pestitsiidide kumulatiivse riskihindamise pilootprojektid

23. september 2019 - 7:00
Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
Foto: pixabay.com.

Huvigruppidel on võimalik anda tagasisidet 15. novembrini kahe riskihinnangu kohta, millest üks käsitleb kroonilist mõju kilpnäärmele ja teine akuutset mõju närvisüsteemile.

Hinnangud valmisid EFSA ja Hollandi Rahvatervise ja Keskkonnainstituudi (RIVM) pikaajalise koostöö tulemusena. Esialgse järelduse kohaselt ei ületa pestitsiidide kumulatiivne saadavus toidust ühegi uuritud elanikkonna vanusegrupis ohutuslävendit, mis tingiks täiendavate riskijuhtimismeetmete rakendamise.

Samuti korraldab EFSA huvigruppidele 22. oktoobril Brüsselis kohtumise, kus EFSA teadlased ja väliseksperdid tutvustavad ja selgitavad pilootprojektide teaduslikku tausta. 

Täpsemat teavet ja EFSAle tagasisidet anda saab EFSA kodulehelt.

Veel uudiseid samal teemal

Naine hakkimas lõikelaual ürte.
11.12.2019|Maaeluministeerium

Toiduhügieeni uuring: pooled tarbijatest kontrollivad alati toidu säilimisaega

Eesti tarbijad on hakanud rohkem lugema toidu märgistust ja pea pooled vastajatest kontrollivad alati toidu säilimisaega, selgus Maaeluministeeriumi tellitud värskest toidu märgistamise ja toiduhügieeni tarbijauuringust.

Endine maaeluminister Mart Järvik üle andmas 2019. aasta Eesti toidupiirkonna rändkahvlit Vana-Võromaa esindajatele.
10.12.2019|Maaeluministeerium

Taotlusi 2020. aasta toidupiirkonna tiitlile saab esitada veel kaks päeva

Maaeluministeeriumi välja kuulutatud konkursi „Eesti toidupiirkond 2020“ tähtaeg on 12. detsembril, mis tähendab, et kandideerimistaotlusi saab esitada veel kahe päeva jooksul.