Sa oled siin

Euroopa ühise põllumajanduspoliitika reformipaketi üle jätkuvad aktiivsed arutelud

27. aprill 2021 - 11:27
Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
Foto: pixabay.com

Eilsel Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul oli põhirõhk ülevaate andmisel Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformipaketi läbirääkimiste seisust.

„Juba mitmendat kohtumist järjest peetavad intensiivsed läbirääkimised ÜPP reformipaketi teemadel toimuvad eesmärgiga jõuda kokkulepeteni veel Portugali eesistumise ajal,“ vahendas nõukogul osalenud maaeluminister Urmas Kruuse.  „Meie siht on, et liikmesriikidele jäetaks nende vajadusi arvestades piisav paindlikkus ise otsustada, milliseid sekkumisi kohtadel rakendada,“ tõi Kruuse välja Eesti seisukoha.

Ministri hinnangul on läbirääkimiste tulemusteni jõudmiseks võtmetähtsusega kokkulepete saavutamine otsetoetuste täpsemas suunamises ning ÜPP rohelises arhitektuuris. ÜPP reformipakett tervikuna eeldab liikmesriikidelt veel mitut kompromissi. Järgmine, supertriloogiks nimetatud kohtumine Euroopa Parlamendi, Euroopa Komisjoni ja ministrite nõukogu vahel on Portugali kui eesistujariigi info kohaselt plaanis korraldada mai lõpus.

Lisaks ÜPP reformiprojektile tutvustati põllumajandus- ja kalandusnõukogus osalenutele põllumajandusturgude olukorda, arutati põllumajanduskaubandusega kaasnevaid küsimusi, anti ülevaade loomade heaolu strateegiast ning arutati mune sisaldavate toitude märgistamisega seotud küsimusi.

Põllumajandusturgudest rääkides tõi Euroopa Komisjon positiivsena esile põllumajandussektori kohanemissuutlikkuse COVID-19 olukorraga, mida kinnitavad paranemismärgid põllumajandusturgudel. „Murekohti eri liikmesriikides muidugi on. Meie jaoks on jätkuvalt probleemiks piimandus-, sealiha-, linnukasvatus- ja maheteraviljasektori olukord, mistõttu peab hoolikalt eri sektorite käekäiku jälgima“, sõnas maaeluminister Urmas Kruuse. 

Eesti poolt osalesid kohtumisel lisaks maaeluminister Urmas Kruusele ka Maaeluministeeriumi juhtkonna ja välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

Kitsed karjamaal perenaise valve all.
03.05.2021|Maaeluministeerium

Algas tänavuste pindala- ja loomatoetuste taotluste vastuvõtt

Maaeluministeerium kutsub esitama Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 2021. aasta pindala- ja loomatoetuste taotlusi.

Viljakombain põllul.
03.05.2021|Maaeluministeerium

Maaeluminister pikendas põllumajandustootjate investeeringute tegemise tähtaega

Maaeluminister allkirjastas määruse eelnõu, millega pikendatakse COVID-19 viiruse mõju tõttu “Eesti maaelu arengukava 2014−2020” meetmes 4.1 “Investeeringud põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamiseks” investeeringute elluviimise tähtaega.