Sa oled siin

Homsest peatatakse ahvenapüük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel

13. mai 2022 - 11:35
Mees lahtise leti taga värsket kala müümas.
Foto: Toomas Tuul / Maaeluministeerium

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatatakse alates homsest, 14. maist, ahvenapüük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kuni  30. juunini.

„Ahvenapüük on peatatud, et mitte ületada esimeseks poolaastaks lubatud kvooti,” selgitas Urmas Kruuse. Vabariigi Valitsuse määruse kohaselt on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel lubatud aastas püüda 842,08 tonni ahvenat, millest kuni 421 tonni tohib püüda esimesel poolaastal. 13. mai seisuga on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel püütud 379 tonni ahvenat, mis moodustab 90 protsenti esimese poolaasta kvoodist.

Kalapüügiseaduse kohaselt peatatakse veealal kutseline kalapüük, kui sealsed püügivõimalused või selle ala kohta lubatud kogused on ammendunud vähemalt 90 protsendi ulatuses. Püügipiirangu reguleerimise alus on Vabariigi Valitsuse 22. novembri 2021. aasta määrus nr 103 „Kutselise kalapüügi võimalused, lubatud aastasaagid ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2022. aastal”, millega on kehtestatud ahvena lubatud aasta ja poolaasta saagid.

Veel uudiseid samal teemal

14.05.2022|Maaeluministeerium

Järvamaa maitsete aasta üllatab pokteilidega

Täna, 14. mail kuulutati pidulikult välja Järvamaa maitsete aasta. Uue algatusena plaanitakse korraldada põnevate piimakokteilide ehk pokteilide retseptide väljamõtlemise ja valmistamise võistlus.

14.05.2022|Maaeluministeerium

Täna algab Järvamaa maitsete aasta

Täna, 14. mai keskpäeval avatakse pidulikult Järvamaa maitsete aasta. Avaüritusel annab maaeluminister Urmas Kruuse üle 2022. aasta toidupiirkonnaks valitud Järvamaa esindajale üle sümboolse rändkahvli.