Sa oled siin

Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas peatati tänasest räimepüük

1. juuni 2021 - 10:43
Värskelt püütud kala kastis.
Foto: Maaeluministeerium

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatati alates tänasest, 1. juunist Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas kaluri kalapüügiloa alusel Läänemerel toimuv räimepüük. Sama käskkirjaga peatati neis maakondades ka kalapüük kastmõrdadega.

„Aastane lubatud räime kogus Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas on ammendunud, mistõttu tuli peatada nii räimepüük kui ka kastmõrra kasutamine kalapüügivahendina. Räime on võimalik saada veel Liivi lahes, kus Pärnu ja Saare maakonna rannakaluritel on määratud räimekvoodist püüdmata 2200 tonni. Lisaks saavad Harju, Hiiu, Lääne ja Saare maakonna rannakalurid püüda mujal rannikumeres veel kokku 140 tonni räime,” sõnas minister Kruuse.

Vabariigi Valitsuse määruse kohaselt on Läänemerel ICESi alarajoonides 28.2, 29 ja 32 kaluri kalapüügiloa alusel aastane lubatud räimepüügi kogus 1461 tonni, millest 1161 tonni täitumisel võib Saare, Hiiu, Lääne ja Harju maakonnas püüda räime 50 tonni iga nimetatud maakonna kohta ning Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnas kokku 100 tonni.

Tänavu on Läänemere eelmainitud alarajoonides püütud vähemalt 1161 tonni räime ning Ida-Viru ja Lääne-Viru maakonnas püütud täiendavalt 211 tonni räime. Sellega on nii maakondade ühine kui ka Ida-Viru ja Lääne-Viru lubatud aastane räime kogus neis alarajoonides ammendunud.

Lisaks räimepüügi peatamisele tuleb lõpetada sealsel alal kalapüük kastmõrdadega, kuna kastmõrraga püüdes pole võimalik vältida suures koguses räime sattumist püünistesse.

Räimepüügi piirangu aluseks on Vabariigi Valitsuse määrus nr 89 „Kutselise kalapüügi võimalused ning lubatud aastasaak Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel, Läänemerel ja Liivi lahel kaluri kalapüügiloa alusel ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2021. aastaks”, millega kehtestati räime lubatud aastane püügikogus.

Veel uudiseid samal teemal

Eesti maaelu perioodi 2014-2020 arengukava logo Euroopa Liidu lipuga.
08.06.2021|Maaeluministeerium

2020. aastal maksti maaelu arengu toetusi välja 122 miljoni euro eest

Täna, 8. juunil toimus Maaeluministeeriumis Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014–2020 seirekomisjoni istung, kus kiideti heaks arengukava 2020. a seirearuanne.

07.06.2021|Maaeluministeerium

Täna tähistatakse rahvusvahelist toiduohutuse päeva

Täna, 7. juunil tähistatakse ülemaailmset toiduohutuse päeva. Kampaania eesmärk on tõsta teadlikkust toiduohutusest ja kutsuda kõiki toiduahela osalisi koostööle.