Sa oled siin

Kalevipoja Kala- ja Veefestival toimub juba sellel reedel

18. august 2005 - 0:00

Festival toimub juba sel reedel, 19. augustil Jõgevamaal Mustvees ja Kasepääl, kus päeva jooksul on võimalik tutvuda Peipsi äärse kalanduse hetkeolukorra ja traditsioonidega ning terve päeva pere ja tuttavatega meeldivalt aega veeta.

„Festivali eesmärgiks on Peipsi piirkonna omapära ja sealset traditsioonilist elamisviisi, mille keskmeks on kalandus, laiemalt tutvustada,” ütles ürituse ellukutsuja Jõgeva maavanem Aivar Kokk.

Festivali on osavõtuga lubanud austada ka Eesti Vabariigi President hr. Arnold Rüütel, põllumajandusminister Ester Tuiksoo, keskkonnaminister Villu Reiljan, regionaalminister Jaan Õunapuu ning mitmed välisriikide saadikud.

Kell 11 avab president festivali laevaliini Mustvee ja Omedu vahel, näha saab ka Kaitseväe orkestri vigurmarssi tattood. Terve päeva saavad huvilised laevadega sõita Peipsi järvel ja Omedu jõel, samuti toimub kalapüügivõistlus, kus soovijad saavad enda oskusi ja kalaõnne proovida.

Hommikul avataval kalalaadal on esindatud ligi poolsada kalanduse ja veetranspordiga seotud ettevõtet ja käsitöölised, oma toodangut ja erinevaid kalatoite pakuvad ka paljud toitlustajat.

Seminaril ja ümarlaual osalevad mitmed oma ala spetsialistid, samuti omavalitsuste, maavalitsuse ja ministeeriumide esindajad.

Õhtuse meelelahutusprogrammi käigus istutatakse Villu Reiljani eestvedamisel Kasepääle park, saab näha mitmeid esinejaid ja üle 20 Jõgevamaa isetegevuskollektiivi, laulda kaasa koos Reet Linnaga, jalga keerutada Mait Maltise ja diskorite saatel varajaste hommikutundideni. Kell 18 avatavas kalaköögis saavad kõik huvilised tutvuda ja maitsta, kuidas saavad kokakunstiga hakkama põllumajandusminister, maavalitsuse ja omavalitsuste esindajad.

Kõik ajakirjanikud on üritusele oodatud, paluks lihtsalt enne ka mulle teada anda, kes millal tulemas on. Lisan siinkohal ka ürituse kava:

10.00 Kalevipoja tamme istutamine Mustvee Kultuurikeskuse parki

11.00 Mustvee - Omedu laevaliini avamine Mustvee sadamas, esineb Kaitseväe orkester

11.00 Kalevipoja Kalalaada algus Kasepääl

12.00 Seminar Mustvee Kultuurikeskuses teemadel:

“Kesk-Peipsi sadamate ehitusest”,

“Sadama tähenduslikkusest Peipsi läänerannikul”

“Kalavarud Peipsil”

13.00 Kalavõistlus Omedu jõel ja Peipsi järvel

15.00 Ümarlaud Kasepää Rahvamajas

16.00 Kalafestivali avamine Kasepääl

17.00 Pargi rajamine Kasepääle

18.00 Kalaköögi avamine

19.00 Reet Linna – Laulge kaasa

20.00 Mait Maltis

00.00 DJ Kaupo Mitt

Tulge Jõgevamaa tasuta piknikupeole!

Lisainfot vaata http://www.jogevamaa.ee/


Taavi Linnamäe
Jõgeva Maavalitsuse pressiesindaja
Gsm: +372 53 325 653
Telefon: +372 776 6330
Faks: +372 776 6322
taavi@jogevamv.ee
http://www.jogevamaa.ee/

Veel uudiseid samal teemal

Foto: Maaeluministeerium.
17.05.2019|Maaeluministeerium

Hiina minister: Eesti kõrge kvaliteediga tooted on Hiina turule oodatud

Täna, 17. mail osales maaeluminister Mart Järvik Hiina ja KIE riikide põllumajandus- ja kaubanduskoostöö foorumil ning kohtus Hiina põllumajandusminister Han Changfuga.

Kalad. Foto: Toomas Tuul.
16.05.2019|Maaeluministeerium

Merendus- ja kalandusfondist on ellu viidud ligi 400 projekti

Kalanduse valdkonna arendamiseks on Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) toetuste abil ellu viidud ligi 400 projekti, selgus täna Maaeluministeeriumis toimunud EMKFi seirekomisjoni istungil.