Sa oled siin

Keelatakse titaandioksiidi kasutamine toidu lisaainena

24. jaanuar 2022 - 14:31
Valges glasuuris pulgakoogid taldrikul.
Foto: tjasazornik / pixabay.com

Euroopa Komisjon võttis vastu määruse, millega keelatakse titaandioksiidi (E 171) kasutamine toidu lisaainena.

„Keeld tuleneb Euroopa Toiduohutusameti mullu kevadel avaldatud hinnangust, mille kohaselt ei saa pidada aine kasutust toiduvärvina ohutuks," selgitas maaeluminister Urmas Kruuse.

„Titaandioksiidi kasutatakse paljudes levinud toitudes – näiteks võib seda leida makrast, kondiitritoodetest ja maiustustest. Mul on hea meel, et aine kasutamise keelamisega muutub elanike toidulaud ohutumaks,” lisas minister.

Kuna ohutushinnangu kohaselt ei tuvastatud titaandioksiidi tarbimisega seotud vahetuid terviseprobleeme, siis antakse nõuetega kohanemiseks üleminekuaeg. Selle kohaselt tohib titaandioksiidi sisaldavat toitu toota kuni tänavu 7. augustini ning müüa minimaalse säilimisaja („parim enne”) või tarvitamise tähtpäeva („kõlblik kuni”) lõpuni. Määrus jõustub 7. veebruaril.

Lisaaine titaandioksiid on valge toiduvärv. Kui toit sisaldab titaandioksiidi, on toidu märgistusel koostisosade loetelus sõnad „toiduvärv titaandioksiid“ või „toiduvärv E 171“.

Määrusega saab tutvuda Euroopa Liidu õigusaktide veebilehel.

Veel uudiseid samal teemal

14.05.2022|Maaeluministeerium

Järvamaa maitsete aasta üllatab pokteilidega

Täna, 14. mail kuulutati pidulikult välja Järvamaa maitsete aasta. Uue algatusena plaanitakse korraldada põnevate piimakokteilide ehk pokteilide retseptide väljamõtlemise ja valmistamise võistlus.

14.05.2022|Maaeluministeerium

Täna algab Järvamaa maitsete aasta

Täna, 14. mai keskpäeval avatakse pidulikult Järvamaa maitsete aasta. Avaüritusel annab maaeluminister Urmas Kruuse üle 2022. aasta toidupiirkonnaks valitud Järvamaa esindajale üle sümboolse rändkahvli.