Sa oled siin

Kruuse: kutsun Eesti toidutööstusi üles eelistama kodumaist toorainet

22. aprill 2016 - 14:44
Urmas Kruuse portreefoto.
Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul peaks Eesti oma kuvandis lisaks IT-edule senisest paremini esitlema ka toitu. Foto: Toomas Volmer.

Maaeluminister Urmas Kruuse kutsus täna toimuval Eesti Toiduainetööstuste Liidu aastakonverentsil Eesti toidutööstusi üles eelistama kodumaist toorainet.

„Põllumajandusele keerulisel ajal on meie toidusektori tuleviku seisukohalt kõige tulemuslikum, kui toidutööstused eelistavad Eestis toodetud ja kasvatatud tooret,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse.  „See oleks pikaajaline ja mõlemapoolselt kasulik lähenemine.“

Minister rääkis konverentsil, et toidusektori väljapääs kriisist seisneb uutele turgudele minemisel. „Kaugetele turgudele minemisel peame kindlasti tegema koostööd oma lähinaabritega, sest meid nähakse sama regioonina. Näiteks Soome on avaldanud soovi koos meiega tegutseda,“ lisas Kruuse.

Ministri sõnul peaks Eesti oma kuvandis lisaks IT-edule senisest paremini esitlema ka toitu. „Mis võiks teha Eesti toidust ekspordihiti? Meie nutikad inimesed ja innovaatiline toidutööstus, kes paindliku ja avatud tootmise juures loovad puhtast toorainest esmaklassilist kvaliteeti,“ ütles Kruuse. „Meie toidutööstuse tugevus on võime muutustega kiiresti kohaneda ja pakkuda klientidele paindlikke lahendusi.“

Eesti Toiduainetööstuste Liidu peab täna Tallinnas Olümpia hotellis liidu aastakonverentsi. Vaata lisa www.toiduliit.ee

Veel uudiseid samal teemal

Hoone Luxembourgis.
15.10.2019|Maaeluministeerium

Maaeluminister Luxembourgis: ÜPP eelarve maht peab eesmärkide täitmiseks säilima

Maaeluminister Mart Järvik osales eile, 14. oktoobril Luxembourgis ELi põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul, kus arutati põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformipaketi üle. Samuti esitati heakskiitmiseks Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) uue perioodi üldine lähenemine.

Maaeluminister Mart Järvik toiduohutuse nõukoja istungil.
10.10.2019|Maaeluministeerium

Maaeluministeerium peab vajalikuks senisest laiapõhjalisemat koostööd toiduohutuse tagamisel

Eile, 9. oktoobril toimus Maaeluministeeriumi kokku kutsutud toiduohutuse nõukoja esimene istung, et kavandada edasisi samme laiapõhjalise koostöö edendamiseks toiduohutuse valdkonnas.