Sa oled siin

Maaeluministeerium osaleb Eesti põllumajanduse aastanäitusel

13. oktoober 2021 - 13:34
Pildil vasakult: Urmas Kruuse, maaeluminister; Kaja Piirfeldt, aasta põllumees 2021; Sivar Irval, EPKK nõukogu esimees; Uno Kaldmäe, Eesti Leivaliit; Roomet Sõrmus, EPKK juhatuse esimees.
Pildil vasakult: Urmas Kruuse, maaeluminister; Kaja Piirfeldt, aasta põllumees 2021; Sivar Irval, EPKK nõukogu esimees; Uno Kaldmäe, Eesti Leivaliit; Roomet Sõrmus, EPKK juhatuse esimees. Foto: Mana Kaasik

Täna ja homme, 13.–14. oktoobril toimub Eesti Rahva Muuseumis taas Eesti põllumajanduse aastanäitus, mis toob kaheks päevaks Tartusse kokku Eesti põllumajandussektori tipud.

Maaeluminister Urmas Kruuse avas tänavuse põllumajanduse aastanäituse ning Eesti Aiandusliidu VIII visioonikonverentsi. Samuti oli kõigil huvilistel võimalik ministrile infotunnis küsimusi esitada.

Suuremate probleemidena toodi välja seakasvatussektori keerulist olukorda, oldi mures uue kliimapaketi rakendamise ja järgmise eelarveperioodi toetuste jaotuse üle. Põllumehed soovivad tunda riigi suuremat tuge põllumajandussektorile kui toidujulgeoleku garantiile.

„Kahtlemata on tegemist väga vajaliku üritusega, kus avaral pinnal on ühendatud ärimess suure hulga konverentside ja seminaridega,“ arvas maaeluminister. „See on hea võimalus tutvuda tänapäevaste trendide ja uute tehnoloogiatega ning saada kasulikke teadmisi, sest uuendusmeelsus ja talupojatarkus koos aitavad ettevõtetel end hästi majandada ja astuda vastu oma igapäevastele katsumustele,“ ütles Urmas Kruuse.

Ministeeriumi esindajad on mõlemal päeval kohal. Täpsem teave messi veebilehel http://epamess.ee.

Taust

Aastanäitus toob kokku Eesti põllumajandussektori otsustajad ja põllumeeste kõige olulisemad koostööpartnerid.

Kahe päeva jooksul tutvustatakse trende põllu- ja biomajanduses ning uuenduslikke tehnoloogiaid, mis aitavad ettevõtetel end paremini majandada ja leida lahendusi kõige keerulisematele igapäevastele katsumustele.

Maaeluministeerium on üks ürituse partnereid, korraldaja on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Veel uudiseid samal teemal

Euroopa Liidu ja liikmesriikide lipud mastireas.
13.10.2021|Maaeluministeerium

Euroopa Liidu põllumajandusministrid arutlesid põllumajanduse panuse üle ELi kliimaeesmärkide saavutamisel

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kohtumisel oli ühe olulise teemana arutlusel liidu kliimapaketi „Eesmärk 55“ sihtide saavutamine.

Euroopa Liidu ja liikmesriikide lipud mastireas.
12.10.2021|Maaeluministeerium

Maaeluminister tutvustas Euroopa põllumajandusvolinikule Eesti seisukohti

Maaeluminister Urmas Kruuse kohtus Luxembourgis Euroopa Komisjoni põllumajandusvoliniku Janusz Wojciechowskiga, kellega arutati nii Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) strateegiakava koostamise hetkeseisu kui ka Eesti seisukohti kliimapaketi „Eesmärk 55“ suhtes.