Sa oled siin

Maaeluministeeriumi struktuurimuudatus puudutab kahe asekantsleri vastutusvaldkonda

12. märts 2020 - 17:07
Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
Foto: Simo Sepp / Maaeluministeerium.

Vabariigi Valitsus kinnitas täna Maaeluministeeriumi struktuurimuudatuse, millega korrigeeritakse ülesandeid kahe asekantsleri vastutusvaldkonnas.

Senise toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsleri ülesanded keskenduvad edaspidi enam toiduohutusele. Teaduse ja arenduse osa liigub üle kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri vastutusalasse.

Muudatuse tegemise vajadus tulenes Vabariigi Valitsuse varasemast otsusest Põllumajandus- ja Toiduameti moodustamise kohta. „Koos ühendameti moodustamisega, mis nõuab ministeeriumilt suurt pühendumist, kaasnes vajadus tugevdada kogu toiduohutuse süsteemi toimimist ning tegeleda lisaks tuleviku väljakutsetega, nagu näiteks roheleppe ühe elemendi – strateegia "Talust toidulauani" – integreerimisega üldisesse poliitikakujundusse. See strateegia pöörab suurt tähelepanu toidu, sealhulgas imporditud toidu kontrollile ja tarbija teadlikkuse tõstmisele. Selle töö paremaks korraldamiseks rakendasime  struktuurimuudatuse, mille valitsus täna kinnitas,“ selgitas maaeluminister Arvo Aller.

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
27.03.2020|Maaeluministeerium

Ministeeriumi pikaaegne asekantsler lahkub ametist

Maaeluministeeriumis 23 aastat asekantslerina töötanud Toomas Kevvai otsustas ameti maha panna.

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
26.03.2020|Maaeluministeerium

Maaeluminister esitas kooskõlastamiseks mahepõllumajanduse ning taimede paljundamise ja sordikaitse seaduse muudatused

Maaeluminister Arvo Aller saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega muudetakse mahepõllumajanduse seadust ning taimede paljundamise ja sordikaitse seadust.