Sa oled siin

Maaeluministeeriumi valitsemisala asutuste töökord alates 16. märtsist

17. märts 2020 - 13:26

Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) lükkas alates 16. märtsist edasi plaanilised järelevalvetoimingud, mis nõuavad kohapealset kontrolli. Lihakäitlemisettevõtetes ja piiridel jätkub tavapärane töö. Kaubavahetuse jätkumise võimaldamiseks väljastatakse sertifikaate kõikidest maakondlikest keskustest.

Kogu suhtlus toimub kas telefoni, e-posti või kirja teel. Juhul kui soovitakse siiski ametnikuga kohtuda, palume eelnevalt aeg kokku leppida. Veterinaar- ja Toiduameti kontaktandmed saab kätte asutuse kodulehelt. Klientidel palume kõik võimalikud toimingud teha e-kanalites. Andmeid ja taotlusi saab edastada läbi riikliku alkoholiregistri ja kutselise kalapüügi registri. Samuti saab väljaveosertifikaatide taotlusi esitada läbi Maaeluministeeriumi kliendiportaali.

Veterinaar- ja Toiduamet rõhutab siinjuures loomapidajate ning toidu tootjate, valmistajate ja tarbijale üle andjate vastutust oma tegevuse nõuetekohasuse tagamisel, seda ka väheneva järelevalvekoormuse tingimustes. Amet säilitab oma valmisoleku reageerimaks ohuolukordadele nagu loomataud, toidutekkeline haiguspuhang ning loomade väärkohtlemine.

Veterinaar- ja Toidulaboratooriumis (VTL) jätkuvad loomahaiguste laboratoorsed uuringud ja toidu nõuetekohasuse hindamine. See tähendab, et kõik laborisse toodud proovid analüüsitakse. Vastu võetakse ka jahimeeste võetud organi- ja vereproovid ning loomapidajate võetud proovid, mida soovitakse analüüsida loomahaiguste suhtes.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) teenindusbürood on alates 16. märtsist klientidele suletud. Kogu suhtlus PRIA ja klientide ning koostööpartnerite vahel toimub kas telefoni, e-posti või kirja teel.

Peatatud on kohapealsete kontrollide tegemine; sellest tingituna viibib kohapealsete kontrollidega seotud taotluste väljamaksete tegemine kuni olukorra normaliseerumiseni. Menetlustähtajad on lähtuvalt tänasest eriolukorrast paindlikud.

PRIA avas oma kodulehel www.pria.ee erilehekülje, kuhu koondatakse info PRIA poolt makstavate toetuste ja koroonaviirusest tingitud võimalike muudatuste kohta. Lehekülg asub aadressil https://www.pria.ee/koroonaviirus-ja-pria-toetused ning täieneb pidevalt.

Praeguse seisuga kehtib kirjeldatud olukord kuni 31. märtsini, aga sõltuvalt koroonaviirusega seotud asjaoludest võib kuupäev muutuda. Küsimuste korral helistage PRIA infotelefonidele 737 7679 (pindala- ja loomatoetused), 737 7678 (investeeringutoetused), 731 2311 (registrite osakond) või saatke e-kiri aadressil info@pria.ee.

Põllumajandusameti (PMA) peamaja ja esindused igas maakonnakeskuses jätkavad klientide teenindamist telefoni, e-kirja ja teiste elektrooniliste kanalite teel.

Ametnikuga kokkusaamise vajaduse korral palume eelnevalt aeg kokku leppida. Kõik kontaktid saab kätte PMA kodulehelt www.pma.agri.ee.

Amet teavitab avalikkust võimalikest muudatustest taimetervise piirikontrolli korralduses.

Põllumajandusuuringute Keskuse (PMK) töö on alates 16. märtsist osaliselt ümber korraldatud. Kogu suhtlus PMK ning klientide ja koostööpartnerite vahel toimub telefoni, e-posti või kirja teel. 

Alates 17. märtsist on muutunud laboriproovide vastuvõtmise korraldus. Laboriproovid palub keskus saata pakiautomaati või kullerit kasutades. Tellimislehti oodatakse e-posti teel ning kiirtellimused tuleb kindlasti eelnevalt telefoni teel kokku leppida.

PMK avas oma kodulehel ka erilehekülje https://pmk.agri.ee/et/eriolukord, kuhu koondatakse info koroonaviirusest tingitud võimalike muudatuste kohta.

Maaelu Edendamise Sihtasutus (sh MESi nõuandeteenistuse büroo) teenindab elektrooniliste kanalite kaudu. Kontaktandmed saab kätte MESi kodulehelt (https://www.mes.ee/kontakt).

MESi nõuandeteenistuse konsulendid jätkavad nõustamistööd (olenevalt nõustamise valdkonnast) peamiselt elektroonilisi kanaleid kasutades. Konsulentide kontaktandmed saab kätte portaalist pikk.ee: https://www.pikk.ee/nouandeteenistus/konsulendid/leia-konsulent.

SA Eesti Maaelumuuseumid – Eesti Põllumajandusmuuseum Ülenurmel, C. R. Jakobsoni talumuuseum Kurgjal ja Tori Hobusekasvandus on külastajatele suletud kuni 1. maini.

Veel uudiseid samal teemal

2020. a mahekonkursi võitjad
27.11.2020|Maaeluministeerium

Parim mahetootja on mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ

Mahekonkursside parimad on selgunud. Selle aasta parim mahetootja on Harro Rannametsa mesindusettevõte Ehe Mesi OÜ. Aasta parim mahetoit on Eco Flora OÜ päikesekuivatatud tomatid oliiviõlis ja parim mahejook Öun Drinks OÜ rabarberi-kuuse vahujook.

Marjapõõsad metsas.
26.11.2020|Maaeluministeerium

Homme kuulutatakse välja tänavused parimad mahetootjad ja mahetooted

Reedel, 27. novembril kuulutatakse mahepõllumajanduse aastakonverentsil välja konkursside „Parim mahetootja 2020“ ja „Parim mahetoode 2020“ võitjad.