Sa oled siin

Maaeluminister Arvo Aller tervitas tudengeid Eesti Maaülikooli avaaktusel

1. september 2020 - 12:31
Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
Foto: Simo Sepp / Maaeluministeerium.

Maaeluminister Arvo Aller andis tänasel tarkusepäeval oma parimad soovid uude kooliaastasse kaasa Eesti Maaülikooli õppuritele ja nende juhendajatele.

„Kui põllumajanduses on lõikuse, siis haridusmaastikul külvi aeg. See on oluline hetk, sest saaki Maaülikoolist ootavad nii meie maa kui ka juhtivad asutused üle maa,“ ütles minister Aller oma avakõnes.

Peamine maaelu ja põllumajanduse ees seisev katsumus on nn rohepööre, mille olulisemaid instrumente on uuenduste loomine. „Tuleviku tegijad on täna ülikoolis. Mul on hea meel, et saame pakkuda teile tuge teadusuuringute rahastuse kaudu, sest üle kümnendiku Maaülikooli teadusrahastusest tuleb Maaeluministeeriumist. Vastu ei oota me muud kui koostööd, põnevaid uuringuid ja uusi avastusi,“ sõnas minister.

Põllumajandus on tänu digitaliseerimisele muutunud täppistehnoloogiaks. Maaülikooli lõpetajatelt oodatakse täpselt sihitud panustamist, sest neid ootab ees nii kaasaegne tulu toov tootmine kui ka põllumajanduse ja maaelu juhtimine.

Minister kiitis Maaülikooli vilistlasena tänaste õppijate koolivalikut. „Eesti Maaülikool kuulub oma valdkonnas maailma 50 parima ülikooli hulka ja ma näen, et noored oskavad seda hinnata, sest esmakursuslaste arv on tänavu suurenenud 150 õppija võrra,“ tõi minister välja.

Edukat ja tulemuslikku uut õppeaastat kõigile!

Veel uudiseid samal teemal

Putukas lendamas taimeõiele.
24.09.2020|Maaeluministeerium

Taimetervise aasta fotokonkursile esitati 108 fotot

Maaeluministeerium, Põllumajandusamet ja Põllumajandusuuringute Keskus korraldasid rahvusvahelise taimetervise aasta raames riikliku fotokonkursi, kuhu 52 autorit esitasid kokku 108 fotot.

Maal elamise päeva logo.
22.09.2020|Maaeluministeerium

Arvo Aller: Koroona ajal alanud maale minemise jätkumist tuleb toetada erinevate meetmetega

Maaeluminister Arvo Aller, kes osaleb täna külaliikumise Kodukant eestvedamisel toimuval maal elamise päeva avaüritusel Raplas ettekandega „Kodu maale“, leiab et kevadise koroonapuhangu ajal alanud inimeste maale tagasi pöördumist tuleb toetada erinevate meetmetega.