Sa oled siin

Maaeluminister ja riigihalduse minister külastavad reedel Põlvamaad

4. oktoober 2018 - 10:08
Maaeluminister Tarmo Tamm.
Maaeluminister Tarmo Tamm. Foto: Renee Altrov / valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Maaeluminister Tarmo Tamm ja riigihalduse minister Janek Mäggi on reedel, 5. oktoobril ringreisil Põlvamaal, et külastada Põlvamaa ettevõtteid, kohtuda omavalitsusjuhtide ja Võõpsu küla elanikega.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul sõltub maapiirkondade jätkusuutlikkus suuresti piirkonna ettevõtluse arengust: „Põlvamaal on väga mitmekesine ettevõtlusmaastik, kuid samas on erinevates valdkondades potentsiaali ettevõtlust veelgi edasi arendada.“ „Mõistmaks, kuidas maaettevõtjatel ja -inimestel läheb, on oluline kohtuda kohalike omavalitsuste esindajate ja ettevõtjatega ning arutada, millised on ettevõtluse arengut takistavad kitsaskohad ja kuidas kohalikku ettevõtlusaktiivsust tõsta,“ sõnas Tamm.

„Toetame koos Maaeluministeeriumiga regionaalset mõõdet ja jälgime, et riigi poolt pakutud programmid ei dubleeriks, vaid täiendaksid üksteist,“ ütles riigihalduse minister Janek Mäggi. „Kohalike teede korrashoid, tööstuse arendamine ja uuest aastast startiv Kagu-Eesti programm peaksid parandama regiooni konkurentsivõimet. Puhas, looduskaunis keskkond on suur arengueelis. Siin elaks või isegi,“ lisas minister Mäggi.

Ministrite päevakava näeb kell 10.15 ette Räpina paberivabriku külastamist, kell 11.15 kohtutakse palvemaja ees Võõpsu küla elanikega. Kell 13.30 toimub kohtumine Põlvamaa omavalitsusjuhtidega ning päeva lõpetab kell 15.15 Põlva Agro külastus.

2019. aastal käivitatakse Kagu-Eesti programm, mille eelarve neljaks aastaks on 3,2 miljonit eurot. Programm aitab tõsta piirkondliku ettevõtluse aktiivsust, suurendada tööhõivet ja vajalike teenuste kättesaadavust ning parandada kohalike inimeste heaolutaset.

Veel uudiseid samal teemal

Illustratsioon: lestakalad puuriida all kuivamas.
13.12.2018|Maaeluministeerium

Kalandustoetuste taotlemine muutub lihtsamaks

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile maaeluministri määruste muutmise eelnõu, mille eesmärk on muuta 2019. aastal mitme taotluse esitamine elektrooniliseks, et lihtsustada taotluste esitamist.

Illustratsioon: veised karjamaal.
12.12.2018|Maaeluministeerium

Tamm: hindame põllumajandussektori esindajate suurt tööpanust

Eile, 11. detsembril toimus Maaeluministeeriumis põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu (PMAN) istung, kus päevakorras olid mesilaspere toetus, muudatused seoses põllumajandusloomade registrile antavate andmete edastamisega, Euroopa Komisjoni teatis biomajanduse strateegia kohta, investeeringumeetmete elluviimise tähtaegade pikendamine ja ülevaade põllumajandussektori 2017. aasta tulemustest.