Sa oled siin

Maaeluminister Kruuse kutsus Balti riikide põllumajandusministrid videokohtumisele

30. aprill 2021 - 16:53
Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
Foto: NakNakNak / pixabay.com

Urmas Kruuse tõi tänasel Balti maaeluministrite kohtumisel välja vajaduse käsitleda Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformipaketti ühtsena.

Kolme riigi ministrid kinnitasid, et seisavad oma riiklike positsioonide eest ja tõdesid vajadust jõuda ÜPP tuleviku teemal kiiresti kokkuleppele. „Ennekõike on vaja tagada kindlus sektorile, kelle ees seisvad suured katsumused nii kriisijärgsete kui ka keskkonnahoiuga seotud eesmärkidega kohanemiseks,“ ütles maaeluminister Kruuse. 

Kohtumise käigus teemana arutlusel olnud strateegia „Talust taldrikule“ üldisi eesmärke on ministrid valmis toetama, aga seejuures peetakse oluliseks, et strateegia rakendamisel arvestataks liikmesriikide olukorda ja juba tehtud pingutusi. Strateegia „Talust taldrikule“ eesmärk on edendada õiglast, tervislikku ja keskkonnahoidlikku toidusüsteemi.

Kruuse sõnul tuleb strateegia elluviimiseks pöörata tähelepanu teadus- ja arendustegevuse rahastamisele ning tõsta rahva teadlikkust, et suurendada nõudlust kohaliku ning keskkonnasäästlikult toodetud toidu järele. Selle kõrval ei tohi unustada ka toiduga isevarustatuse olulisust.

Leedu minister Kęstutis Navickas tõi kohtumisel välja oma mure seoses linnugripipuhanguga, mis võib tuua sektorile jälle uusi probleeme.

COVID-19 erakorralistest meetmetest rääkides selgus, et suurem osa kriisileevendamise toetusi jagati riigiabi alt välja 2020. aastal: Leedu 154 miljonit eurot, Läti 100 miljonit eurot ja Eesti 200 miljonit eurot. „Eesti on alustanud uue meetmena ka maa kapitalirendiga,“ sõnas Kruuse.

Läti on toetanud peamiselt köögivilja-, veiseliha- ja linnulihasektorit, Leedu piima ja piimatoodete, linnuliha- ning sealihasektorit.

Tänasel maaeluminister Urmas Kruuse kutsel toimunud kolme Balti riigi põllumajandusministrite videokohtumisel arutati ÜPP reformipaketi, strateegia „Talust taldrikule“ ja COVID-19 erakorraliste meetmete teemadel.

Veel uudiseid samal teemal

Kitsed karjamaal perenaise valve all.
03.05.2021|Maaeluministeerium

Algas tänavuste pindala- ja loomatoetuste taotluste vastuvõtt

Maaeluministeerium kutsub esitama Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 2021. aasta pindala- ja loomatoetuste taotlusi.

Viljakombain põllul.
03.05.2021|Maaeluministeerium

Maaeluminister pikendas põllumajandustootjate investeeringute tegemise tähtaega

Maaeluminister allkirjastas määruse eelnõu, millega pikendatakse COVID-19 viiruse mõju tõttu “Eesti maaelu arengukava 2014−2020” meetmes 4.1 “Investeeringud põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamiseks” investeeringute elluviimise tähtaega.