Sa oled siin

Maaeluminister osaleb Berliinis toimuval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil

16. jaanuar 2020 - 14:46
Berliini messikeskuse fassaadi front tänavuse messi banneriga.
Foto: Messe Berlin GmbH

Maaeluminister Arvo Aller sõidab Berliinis algavale põllumajandus- ja toidumessile Internationale Grüne Woche, et avada Eesti messistend ja osaleda messi ajal toimuvatel arvukatel kõrgetasemelistel kohtumistel.

„Mul on hea meel olla Eesti saadikuna kohal maailma suurimal põllumajandust ja toidutootmist tutvustaval messil, et aidata kaasa Eesti toidu tuntuse suurendamisele ja kaubandussidemete tugevdamisele,“ ütles maaeluminister Arvo Aller enne äralendu.

Eesti on Berliinis esindatud oma stendiga, mida korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK). Meie messiala südameks on seekord MTÜ Liivi Lahe Kalanduskogu kalarestoran. Messi esimeses pooles on fookuses Hiiumaa ja teises pooles tänavuse aasta toidupiirkond Vana-Võromaa.

Eesti toiduained on Grüne Wochel esindatud juba 27. korda ning aja jooksul oleme sellel põllumajanduse ja toiduvaldkonna suursündmusel leidnud oma kindla koha. Berliinis toimuv esinduslik näitus on suurepärane võimalus tutvustada oma riiki, toitu ja turismivõimalusi,“ sõnas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Berliinis toimuva messi eripäraks on viimasel paarikümnel aastal kujunenud messiga paralleelselt toimuvad kõrgetasemelised poliitikafoorumid, kus ministrid ja poliitikakujundajad lahkavad globaalseid põllumajanduse ja toidutootmise päevaprobleeme.

Eesti maaeluministril Arvo Alleril on messi ajal kavas kahepoolsed kohtumised Moldova, Ukraina, Horvaatia, Gruusia ja Kasahstani põllumajandusministriga ning lisaks ühislõuna Läti, Leedu ja Poola ministriga.

Laupäeval, 18. jaanuaril osaleb Aller põllumajandusministrite 12. tippkohtumisel, kus fookuses on toit ja selle jõudmine iga inimeseni ehk kuidas kaubandus aitab kaasa toiduga kindlustamisele („Food for All! Trade for Secure, Diverse and Sustainable Nutrition“).

17.–26. jaanuarini toimuval messil leiab Eesti toitu ja turismivõimalusi tutvustava väljapaneku Berliini messikeskuse hallist 8.2 (stendid nr 106 ja 107). Esmakordselt on hall 8.2 pühendatud täielikult Põhja- ja Baltimaadele – Eesti messinaabrid on Soome, Läti, Leedu, Taani, Rootsi ja Norra väljapanekud. Tänavu on messi ametlik partnerriik Horvaatia.

Lisainfot Eesti väljapaneku kohta saab veebilehtedelt www.naturlich-estland.eu ja www.gruenewoche.de. Eesti ametliku stendi korraldamist toetab Maaeluministeerium ning Euroopa Merendus- ja Kalandusfond. Põllumajanduskoda osaleb messil turuarendustoetuse abil.

Veel uudiseid samal teemal

Lapsed lehma karjatamas.
19.02.2020|Maaeluministeerium

Jõustuvad piimalehmakasvatajatele makstavate otsetoetuste uued tingimused

19. veebruaril Riigi Teatajas avaldatud määruse kohaselt kehtestatakse piimalehma kasvatamise otsetoetus Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus ning sellega seoses muudetakse ka piimalehma kasvatamise otsetoetuse määrust.

Kolm kalalaeva püügil.
14.02.2020|Maaeluministeerium

Kohapüük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel peatatakse

Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas täna, 14. veebruaril käskkirja esimese poolaasta kohapüügi peatamiseks Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel.