Sa oled siin

Messil Tourest tutvustatakse Eesti toiduteed

7. veebruar 2020 - 14:09
Haapsalu ja Läänemaa maitsete aasta messil Tourest 2020.

Täna, 7. veebruaril avataval turismimessil Tourest 2020 saavad huvilised läbi astuda Eesti toiduteelt, kus pakutakse erinevate piirkondade maitseid, sooja toitu ja suupisteid tippklassi restoranidelt, väiketootjatelt, ettevõtetelt, talupoodidelt ja armastatud söögikohtadelt.

„Eesti on hea toidu maa! Meil on hulgaliselt tublisid ettevõtjaid, kes oskavad kohalikku toitu väärindada, ja täna algav Tourest pakub head võimalust tutvuda piirkondlike maitsetega,“ ütles  maaeluminister Arvo Aller. „Soovitan kõigil, kel vähegi mahti, astuda sel nädalalõpul läbi messilt, et koguda ideid, kuidas veeta maitsev puhkus Eestis,“ lisas Aller.

Toitlustamine ja toidukaupade müük on koondunud messil eraldi halli “Elamused ja maitsed”. Eesti toiduteele on seal eraldatud  250 m2 ala, mis on sisustatud erinevate toidupiirkondade kohaliku toidu pakkumiste ja pakkujatega ning mille identiteediks on sõnum „Eesti toidutee – südamega valmistatud eestimaised maitsed“.

Eesti toiduteed tutvustab messil MTÜ Eesti Maaturism Maaeluministeeriumi toetusel. Tourest 2020 on avatud 7.–9. veebruarini.

Lisatud mõned pildid: https://cloud.agri.ee/apps/gallery/s/kEMZPARiTRLSi5E

Veel uudiseid samal teemal

Eesti maaelu arengukava logo.
13.08.2020|Maaeluministeerium

Koroonakriisis kannatada saanud põllumajandustoodete töötlejad ja turustajad saavad maaelu arengukavast toetust

Valitsus kinnitas täna maaeluministeeriumi ettepanekul Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014‒2020 kuuenda muudatuste paketi. Arengukavasse lisandub erakorraline toetus põllumajandustoodete töötlemise ja turustamisega tegelevatele ettevõtetele, kelle tegevust on COVID-19 negatiivselt mõjutanud.

Laps vanemaga koos õunu pesemas.
12.08.2020|Maaeluministeerium

Konkursi „Märka Leaderit 2.0“ võitjad on selgunud

Põllumajandusuuringute Keskus koostöös Maaeluministeeriumiga algatas veebruaris konkursi „Märka Leaderit 2.0“, et tuua esile Eesti maaelu arengukava 2014–2020 Leader-toetusmeetme parimad projektinäited. Üle-eestilisele konkursile laekus kokku 80 projekti.