Sa oled siin

Ministeeriumi pikaaegne asekantsler lahkub ametist

27. märts 2020 - 13:25
Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
Foto: Simo Sepp / Maaeluministeerium.

Maaeluministeeriumis 23 aastat asekantslerina töötanud Toomas Kevvai otsustas ameti maha panna.

Kevvai sõnul on tegu pikalt kaalutletud otsusega. „Andsin juba praegusele ametikohale kandideerides endale lubaduse, et teen seda viimast korda. Olen ministeeriumis töötanud pea 26 aastat, on viimane aeg veidi ringi vaadata ja astuda vastu uutele väljakutsetele,“ ütles Toomas Kevvai.

Maaeluminister Arvo Aller mõistab pikka aega ministeeriumis asekantsleri ametis olnud Kevvai valikuid. „Ministeeriumis tehtud struktuurimuudatus võimaldanuks asekantsleril jätkata, kuid Kevvai soovis oma ellu muutust, millega tuleb leppida,“ märkis Aller.

Toomas Kevvai sõnul lahkub ta rahuliku südamega. „Ma näen, et majas on toimiv juhtkond, osakonnad töötavad hästi, mis annab kindluse ministeeriumi töö edukaks jätkumiseks,“  tõdes Kevvai.

Vabariigi Valitsus kinnitas Maaeluministeeriumi uue struktuuri 12. märtsil. Struktuurimuudatusega korrigeeriti ülesandeid kahe asekantsleri haldusalas, mis tähendab, et senise, Toomas Kevvai kehastatud toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsleri ülesanded keskenduvad edaspidi enam toiduohutusele. Teaduse ja arenduse osa liigub üle kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsleri vastutusalasse, mida jääb edasi juhtima asekantsler Siim Tiidemann.

Muudatuse tegemise vajadus tulenes Vabariigi Valitsuse varasemast otsusest Põllumajandus- ja Toiduameti moodustamiseks. Ühendameti moodustamisega kaasnes vajadus tugevdada kogu toiduohutuse süsteemi toimimist ning tegeleda lisaks tulevikuteemadega, nagu näiteks Euroopa rohelise kokkuleppe ühe elemendi – strateegia "Talust toidulauani" – integreerimisega üldisesse poliitikakujundusse.

Toomas Kevvai on töötanud Maaeluministeeriumis alates 1994. aastast, asekantslerina alates 1997. aastast. Ta on asekantslerina vastutanud pea kõikide ministeeriumi valdkondade eest. Toomas Kevvai viimane tööpäev ministeeriumis on 31. märtsil.

Maaeluministeerium kuulutab lähiajal välja konkursi uue asekantsleri leidmiseks.

Veel uudiseid samal teemal

Veised karjamaal.
17.06.2021|Maaeluministeerium

Tootjad saavad taotleda toetust saagi ja loomade kindlustamiseks aastaringselt

Põllumajandustootjad saavad toetust taotleda oma saagi ja loomade kindlustamiseks või kahjustunud toomispotentsiaali taastamiseks aastaringselt.

Mitmesugused toidukaubad kaupluseletil.
16.06.2021|Maaeluministeerium

Riik panustab Eesti toidusektori ekspordivõimekuse parandamisse

16. juunil alguse saav Eesti toidutootjatele suunatud uus koolitusprogramm „Ekspordivägi“ on Eesti riigi suurim toidusektori ekspordisuutlikkuse kasvule suunatud ettevõtmine. Selle abil loodetakse saavutada hüppelist kasvu nii toidutootjate koostöös, kasumlikkuses kui ka piiri taha müüdava kauba mahtudes.