Sa oled siin

Muhumaal kuulutati välja Eesti toidu kuu

4. september 2016 - 21:40
Toiduletid Koguva sadamas.
Eesti toidu kuu kestab septembri algusest oktoobri keskpaigani. Selle raames toimub üle Eesti enam kui 30 festivali, laata, näitust, messi ja konverentsi. Foto: Birgit Püve.

Täna, 4. septembril kuulutati Muhumaal Koguva sadamas välja Eesti toidu kuu. Septembris toimuva toidukuu jooksul leiab aset üle 30 kodumaisele toidule pühendatud ürituse ja festivali.

„Eesti toitu tuleb julgelt ja leidlikult välja pakkuda, et toidu kodumaine päritolu oleks tarbija jaoks poes ostuotsuse tegemisel veelgi olulisem argument,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse Eesti toidu kuu avamisel. „Eesti toit on maitsev, kvaliteetne ja eristuv, peame oskama seda vaid ise paremini välja tuua.“

Eesti toidutootjad kuulutavad juba teist aastat septembri Eesti toidu kuuks, et väärtustada kodumaist päritolu toitu ja kasvatada selle populaarsust tarbijate seas. Eesti toidu kuu juhtmõtteks on „Ma armastan Eesti toitu“.

Tänavu avati Eesti toidu kuu Muhumaal Koguva sadamas, kus Merekultuuriaasta puhul võtsid nii Saare- ja Muhumaa kui ka mandri kokad mõõtu kodumaise kala valmistamises. Žürii valis parimaks kaasaegseks sadamatoiduks Emmanuel Wille kokkade meeskonna valmistatud kalapaja lestaga.

FOTOD Eesti toidu kuu avamisest:  http://goo.gl/jubDpT (allalaadimiseks http://goo.gl/x3zzNT).  Fotode autor Birgit Püve.

Eesti toidu kuu kestab septembri algusest oktoobri keskpaigani. Selle raames toimub üle Eesti enam kui 30 festivali, laata, näitust, messi ja konverentsi (www.eestitoit.ee). Samuti on Eesti toidu kuu puhul tulnud üle 70 eripakkumisega välja Eesti toidutee võrgustikku kuuluvad restoranid ja toidukohad.

Eesti toidu kuud tähistati esmakordselt 2015. aasta septembris. Kokku osales toidukuu enam kui 30 festivalil ja sündmusel üle 65 000 inimese.

Toidukuu on osa müügiedenduskavast „Eesti toit 2015–2020“. Varem on Maaeluministeerium koos koostööpartneritega korraldanud selle raames Eesti toidu väljaku 2014. aasta laulupeol „Aja puudutus. Puudutuse aeg“, Eesti toidu kuu 2015. aastal ning 2015. ja 2016. aastal toimunud üle-eestilise avatud talude päeva.

Lähemalt Eesti toidu kuu sündmuste ja pakkumiste kohta: www.eestitoit.ee.

Veel uudiseid samal teemal

Illustratsioon: laps laudas lehma paitamas.
19.07.2019|Maaeluministeerium

Juba homme saab talude ustest sisse kiigata

21. juulil toimub viies üle-eestiline avatud talude päev, kuid juba homme, 20. juulil on rohkem kui pool osalevatest taludest avatud. Samuti toimub homme kell 14.00 Maamehe Golfi talus Võrumaal avatud talude päeva avaüritus, mis on kõigile tasuta.

Illustratsioon: lepatriinu rukkililleõiel.
18.07.2019|Maaeluministeerium

Lõppevaid põllumajanduskeskkonna toetuste kohustusi saab 2020. aastal pikendada

Maaeluministeerium saatis eelnõude infosüsteemi kooskõlastusele määruse eelnõu, millega võimaldatakse pikendada seitsme põllumajanduskeskkonna toetuse kohustusperioodi.