Sa oled siin

Peagi avaneva Natura 2000 erametsamaa toetuse taotlusvooru eelarve suurenes

19. märts 2021 - 10:53
Mets uduvines.
Foto: jplenio / pixabay.com.

Aprilli algusest saavad erametsaomanikud taotleda toetust erametsamaale, mis asub Natura 2000 võrgustiku alal sihtkaitsevööndis, piiranguvööndis või projekteeritaval alal või sihtkaitsevööndis väljaspool Natura 2000 ala. Toetuse eelarve kasvas aastaga enam kui 600 000 euro võrra.

"Eesti maaelu arengukava 2014–2020" toetus aitab hüvitada erametsaomanikele nendel erametsamaadel looduskaitseliste piirangute tõttu saamata jäävat tulu. Ühe kalendriaasta jooksul piirangute järgimise eest antava toetusega kaitstakse erametsas looduslikke elupaiku, loomastikku ja taimestikku metsakooslustes.

„Toetusega kompenseerime erametsaomanikele kaitsealuste liikide hoidmiseks metsa majandamisele seatud piiranguid,“ sõnas maaeluminister Urmas Kruuse. „2021. aastal on toetuse eelarveks kavandatud viis miljonit eurot, mis on ligi 614 000 euro võrra suurem summa kui eelmisel aastal. Kuna huvi toetuse vastu on olnud suur varem ning ilmselt on seda ka tänavu, siis lubab suurenenud eelarve hoida toetuse ühikumäärasid senisel tasemel.“

Sihtkaitsevööndis paikneval metsamaal on toetus 110 eurot ja Natura 2000 piiranguvööndis, hoiualal või projekteeritaval alal asuval metsaalal  60 eurot hektari kohta kalendriaastas. Toetuse ühikumäära piiranguvööndis võidakse vähendada, kui eelarvest ei piisa kõikide nõuetele vastavate taotluste rahuldamiseks.

Taotlusi saab esitada e-PRIA keskkonnas 4. aprillist kuni 22. aprillini.

Toetust tutvustav infopäev toimub 30. märtsil veebis Zoomi keskkonnas. Registreeruda saab kuni 26. märtsini.

Täpsemat teavet toetuse tingimustest, infopäevast ning kehtivast tulumaksu lisasoodustusest saab SA Erametsakeskus kodulehelt www.eramets.ee.

Veel uudiseid samal teemal

Rukkilillegarneeringuga kiluvõileivad serveerimisalusel.
15.04.2021|Maaeluministeerium

Eesti toit on hinnatud ja maal on hea elada

Valitsus kiitis täna, 15. aprillil heaks Maaeluministeeriumi, Keskkonnaministeeriumi ning sektoriorganisatsioonide koostöös välja töötatud põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava aastani 2030 (PõKa 2030).

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
15.04.2021|Maaeluministeerium

Valitsus kiitis heaks ebaausate kaubandustavade tõkestamise seaduse eelnõu

Valitsus kiitis neljapäeval heaks ja saatis Riigikogule arutamiseks Maaeluministeeriumi esitatud ebaausate kaubandustavade tõkestamise seaduse eelnõu, mis korrastab ettevõtjatevahelisi kaubandussuhteid toidu teekonnal tootja juurest poeletile.