Sa oled siin

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel peatatakse homsest lutsupüük

14. juuli 2021 - 14:48
Kolm kalalaeva veel.
Foto: Maaeluministeerium

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatatakse alates homsest, 15. juulist Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kaluri kalapüügiloa alusel lutsupüük.

„Tänavune lubatud lutsu püügikogus Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel on ammendumas, mis tingib ka lutsupüügi peatamise,“ lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

Eilse seisuga on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel püütud 45,8 tonni lutsu, mis moodustab  91,5% lutsu aastasest püügikvoodist. Kalapüügiseaduse kohaselt peatab maaeluminister veealal kutselise kalapüügi, kui selle veeala kohta kehtestatud aastane lubatud saak on ammendunud vähemalt 90 protsendi ulatuses.

Püügipiirangu kehtestamise aluseks on Vabariigi Valitsuse 27. novembri 2020. a määrus nr 89 „Kutselise kalapüügi võimalused ning lubatud aastasaak Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel, Läänemerel ja Liivi lahel kaluri kalapüügiloa alusel ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2021. aastaks”, mille kohaselt on aasta lubatud lutsusaak Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel 50 tonni.

Veel uudiseid samal teemal

Lambad karjamaal.
28.09.2021|Maaeluministeerium

Maaeluministeerium: põllumajandustootjate kindlustunne I poolaastal paranes ja tulemuslikkus kasvas

Maaeluministeeriumis valminud tänavuse esimese poolaasta põllumajanduse, kalanduse ja toiduainetööstuse ülevaatest selgub, et mullune hea teraviljasaak ja kõrged hinnad aitasid põllumajandustootjatel tegutseda kasumlikult ka 2021. aasta I poolaastal ning kasvatada investeeringute mahtu.

Mimosa peakokk Juhan Heinsalu teeb Järvamaa haiglas lõunat karpkalast.
27.09.2021|Maaeluministeerium

Kalanädalal jagati tervishoiutöötajatele ligi 2000 portsu kala

20.-24. septembrini toimunud kalanädalal pakkus Tartu Ülikooli Kalanduse Teabekeskus koostöös Eesti Peakokkade Ühendusega tänavu kalalõunaid tervishoiutöötajatele. Viie haigla peale söödi ära 365 kilo kalafileed ja jagati ligi 2000 portsu kala.