Sa oled siin

Põllumajandusminister kuulutab välja Eesti rahvuskala konkursi

23. august 2006 - 0:00

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo avab täna, 23. augustil Eesti Kalaliidu seminari "Kala teeb head!" ning kuulutab välja Eesti rahvuskala konkursi.

Ester Tuiksoo sõnul on Eestil olemas rahvuslill, rahvuslind, rahvuskivi, kuid mereriigina puudub tal rahvuskala.

"Tunnustan Eesti Kalaliidu algatust sellise konkursi korraldamisel" selgitab Tuiksoo. "See üritus on meile kui mereriigile oluline - aitab mõtestada meie kalanduse olukorda, tutvuda põhjalikult meie kalaliikidega, aga ka arutleda kala ja kalatoodete tervislikkuse üle."

Rahvuskala leidmise konkursist võivad osa võtta kõik eestimaalased. Kalakonkursi finalistid selguvad detsembriks ning nende seast valib Eesti rahvuskala välja žürii.

Põllumajandusminister hindab kõrgelt ka Eesti Kalaliidu tegevust tervislikku toitumist propageeriva kampaania "Kala teeb head!" ellukutsumisel. "Olen veendunud, et see kampaania täidab oma eesmärgi kalatoitude populariseerimisel ning on ühtlasi ka heaks eeskujuks teistele tootjatele sarnaste ideede väljatöötamisel ja elluviimisel, " selgitab Tuiksoo.

Tänasel seminaril tutvustatakse kala ja kalatarbimise uuringut, antakse ülevaade Eesti kalamajandusest, tutvustatakse kalatoitude tervislikkust ja arutletakse selle üle, kuidas panna eestlane rohkem kala sööma.


Anna-Maria Veidemann
Põllumajandusminsiteerium
Avalike suhete osakond
Peaspetsialist
Tel: 6256228; 53416596
E-post: anna-maria.veidemann@agri.ee

Veel uudiseid samal teemal

Maal elamise päeva logo.
22.09.2020|Maaeluministeerium

Arvo Aller: Koroona ajal alanud maale minemise jätkumist tuleb toetada erinevate meetmetega

Maaeluminister Arvo Aller, kes osaleb täna külaliikumise Kodukant eestvedamisel toimuval maal elamise päeva avaüritusel Raplas ettekandega „Kodu maale“, leiab et kevadise koroonapuhangu ajal alanud inimeste maale tagasi pöördumist tuleb toetada erinevate meetmetega.

Euroopa Liidu lipud Brüsselis.
21.09.2020|Maaeluministeerium

Eesti toetab Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika reformi puhul suuremat paindlikkust

Täna, 21. septembril toimuva Euroopa põllumajandus- ja kalandusnõukogu (AGRIFISH) istungi keskseks teemaks on Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformipaketi arutelu. Eesistujariik Saksamaa soovib läbi arutada ja ootab liikmesriikide tagasisidet ÜPPd puudutavates keskkonnaarhitektuuri, otsetoetuste paindlikkuse ja halduskoormuse tasakaalu küsimustes.