Sa oled siin

Põllumajandusminister kuulutab välja Eesti rahvuskala konkursi

23. august 2006 - 0:00

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo avab täna, 23. augustil Eesti Kalaliidu seminari "Kala teeb head!" ning kuulutab välja Eesti rahvuskala konkursi.

Ester Tuiksoo sõnul on Eestil olemas rahvuslill, rahvuslind, rahvuskivi, kuid mereriigina puudub tal rahvuskala.

"Tunnustan Eesti Kalaliidu algatust sellise konkursi korraldamisel" selgitab Tuiksoo. "See üritus on meile kui mereriigile oluline - aitab mõtestada meie kalanduse olukorda, tutvuda põhjalikult meie kalaliikidega, aga ka arutleda kala ja kalatoodete tervislikkuse üle."

Rahvuskala leidmise konkursist võivad osa võtta kõik eestimaalased. Kalakonkursi finalistid selguvad detsembriks ning nende seast valib Eesti rahvuskala välja žürii.

Põllumajandusminister hindab kõrgelt ka Eesti Kalaliidu tegevust tervislikku toitumist propageeriva kampaania "Kala teeb head!" ellukutsumisel. "Olen veendunud, et see kampaania täidab oma eesmärgi kalatoitude populariseerimisel ning on ühtlasi ka heaks eeskujuks teistele tootjatele sarnaste ideede väljatöötamisel ja elluviimisel, " selgitab Tuiksoo.

Tänasel seminaril tutvustatakse kala ja kalatarbimise uuringut, antakse ülevaade Eesti kalamajandusest, tutvustatakse kalatoitude tervislikkust ja arutletakse selle üle, kuidas panna eestlane rohkem kala sööma.


Anna-Maria Veidemann
Põllumajandusminsiteerium
Avalike suhete osakond
Peaspetsialist
Tel: 6256228; 53416596
E-post: anna-maria.veidemann@agri.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kalalaevad kai ääres.
18.11.2019|Maaeluministeerium

Peipsi järvel peatatakse kalapüük põhjanooda ehk mutnikuga

Maaeluminister Mart Järvik allkirjastas täna käskkirja, millega peatab alates homsest, 19. novembrist Peipsi järvel kalapüügi põhjanooda ehk mutnikuga kuni kalapüügieeskirja muudatuse jõustumiseni.

Klaas piima laual.
14.11.2019|Maaeluministeerium

Tootmiskohustusega seotud toetused suurenevad järgmisel aastal 173 000 euro võrra

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõud. Toetuste kogumahuks on kavandatud 6,3 miljonit eurot ning selle raames on võimalik 2020. aastal taotleda piimalehma ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.