Sa oled siin

Tallinnas arutletakse teaduse ja innovatsioonipoliitika hetkeseisu üle

4. detsember 2017 - 13:15
Põllumajandusteaduste alalise komitee konverentsi Tallinnas avas täna maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti (foto: EU2017EE)
Põllumajandusteaduste alalise komitee konverentsi Tallinnas avas täna maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti. Foto: EU2017EE.

4. ja 5. detsembril toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames välisministeeriumi konverentsikeskuses põllumajandusteaduste alalise komitee (SCAR) konverents „Teadus- ja innovatsioonipoliitika hetkeseis ning SCARi roll Euroopa biomajanduses“, mille kaaskorraldaja on Maaeluministeerium. Konverentsil tutvustatakse põllumajandusteaduste kui biomajanduse osa SWOT-analüüsi tulemusi ning liikmesriikide osaluse uuringu tulemusi.

Konverentsi avas Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, kes rõhutas oma kõnes, et liikmesriikide koostöö ühise visiooni kujundamisel on väga oluline. „Seejuures on tähtis, et eri poolte häält oleks paremini kuulda ning et eri pooled võtaksid aktiivsema hoiaku ühiste visioonide kujundamisel,“ rõhutas ta.

„Väikeriigile, kus ressursse tuleb igas valdkonnas targalt kasutada, on piiriülene ja rahvusvaheline koostöö eriti tähtis. SCAR kui strateegiline nõuandev koda on Eestile väga oluline, seda enam rõõmustame võimaluse üle võõrustada SCARi konverentsi ja plenaaristungit,“ ütles Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai.

Konverentsi keskmes on liikmesriikide interaktiivse osalemise aspektid, seda nii SCARi kui ka põllumajandusteaduse ja biomajanduse tulevikuvõimaluste vaates.

Konverents on saanud teoks paljude poolte koostöös. Lisaks eesistujale on olulise panuse andnud ka SCARi CASA (Common Agricultural and wider bioeconomy reSearch Agenda) projekti meeskond. Konverentsil võtavad sõna esinejad SCARist ja selle töörühmadest, samuti OECDst, Euroopa Komisjonist jm.

Konverents avab SCARi ürituste nädala Tallinnas: sellele järgnevad SCARi plenaaristung ning SCARi strateegiliste töörühmade – biomajanduse töörühm, teadmussiirde töörühm, CASA projekti üldassamblee – koosolekud. Lisaks paneb konverents suurejoonelise punkti Maaeluministeeriumi eesistumisüritustele.

Konverentsist on otseülekanne, mida saab jälgida ürituse lehel.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2018|Maaeluministeerium

Miks peaks toidupakendite märgistusele tähelepanu pöörama?

Toidupakenditelt teabe lugemise oskus on tarbijale oluline teadlike, sealhulgas tervislike toiduvalikute tegemisel. Siiski pööravad tarbijad pakenditel esitatud märgistusele endiselt liiga vähe tähelepanu ning sageli jääb loetu arusaamatuks.

Avatud talude päeva tunnusgraafika.
11.01.2018|Maaeluministeerium

22. juulil toimub juba neljas üle-eestiline avatud talude päev

22. juulil 2018. aastal toimub neljandat korda üle-eestiline avatud talude päev. Talud ja põllumajandustootmised üle Eesti kutsuvad kõiki huvilisi juulikuisel pühapäeval külla, et näidata, kuidas valmib kodumaine toit ning põllumajandustoodang.