Sa oled siin

Tallinnas arutletakse teaduse ja innovatsioonipoliitika hetkeseisu üle

4. detsember 2017 - 13:15
Põllumajandusteaduste alalise komitee konverentsi Tallinnas avas täna maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti (foto: EU2017EE)
Põllumajandusteaduste alalise komitee konverentsi Tallinnas avas täna maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti. Foto: EU2017EE.

4. ja 5. detsembril toimub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames välisministeeriumi konverentsikeskuses põllumajandusteaduste alalise komitee (SCAR) konverents „Teadus- ja innovatsioonipoliitika hetkeseis ning SCARi roll Euroopa biomajanduses“, mille kaaskorraldaja on Maaeluministeerium. Konverentsil tutvustatakse põllumajandusteaduste kui biomajanduse osa SWOT-analüüsi tulemusi ning liikmesriikide osaluse uuringu tulemusi.

Konverentsi avas Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti, kes rõhutas oma kõnes, et liikmesriikide koostöö ühise visiooni kujundamisel on väga oluline. „Seejuures on tähtis, et eri poolte häält oleks paremini kuulda ning et eri pooled võtaksid aktiivsema hoiaku ühiste visioonide kujundamisel,“ rõhutas ta.

„Väikeriigile, kus ressursse tuleb igas valdkonnas targalt kasutada, on piiriülene ja rahvusvaheline koostöö eriti tähtis. SCAR kui strateegiline nõuandev koda on Eestile väga oluline, seda enam rõõmustame võimaluse üle võõrustada SCARi konverentsi ja plenaaristungit,“ ütles Maaeluministeeriumi toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai.

Konverentsi keskmes on liikmesriikide interaktiivse osalemise aspektid, seda nii SCARi kui ka põllumajandusteaduse ja biomajanduse tulevikuvõimaluste vaates.

Konverents on saanud teoks paljude poolte koostöös. Lisaks eesistujale on olulise panuse andnud ka SCARi CASA (Common Agricultural and wider bioeconomy reSearch Agenda) projekti meeskond. Konverentsil võtavad sõna esinejad SCARist ja selle töörühmadest, samuti OECDst, Euroopa Komisjonist jm.

Konverents avab SCARi ürituste nädala Tallinnas: sellele järgnevad SCARi plenaaristung ning SCARi strateegiliste töörühmade – biomajanduse töörühm, teadmussiirde töörühm, CASA projekti üldassamblee – koosolekud. Lisaks paneb konverents suurejoonelise punkti Maaeluministeeriumi eesistumisüritustele.

Konverentsist on otseülekanne, mida saab jälgida ürituse lehel.

Veel uudiseid samal teemal

Maaeluministeerium majasilt.
19.03.2018|Maaeluministeerium

Põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil soovitakse jõuda kokkuleppele ühise põllumajanduspoliitika tuleviku järelduste asjus

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb täna, 19. märtsil Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil.  Märtsikuise kohtumise keskmes on taas Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevik. Kohtumise eesmärk on vastu võtta Euroopa Liidu Nõukogu ÜPP-teemalised järeldused.

Eesti toidu tunnusgraafika "Ma <3 Eesti toitu".
15.03.2018|Maaeluministeerium

Eesti ettevõtted tutvuvad Helsingis Soome toiduturu eripäradega

Maaeluministeeriumi ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja eestvedamisel toimub täna Helsingis Soome turgu tutvustav seminar ning Eesti toodete esitlus, kus osaleb 31 Eesti toidusektori ettevõtet.