Sa oled siin

Täna algab Järvamaa maitsete aasta

14. mai 2022 - 7:24

Täna, 14. mai keskpäeval avatakse pidulikult Järvamaa maitsete aasta. Avaüritusel annab maaeluminister Urmas Kruuse üle 2022. aasta toidupiirkonnaks valitud Järvamaa esindajale üle sümboolse rändkahvli.

„Täna anname rändkahvli üle juba seitsmendale toidupiirkonnale. Kuigi tundub, et Eestimaa on väike ja me kõik sööme igapäevaselt täiesti tavalist toitu, siis tõendab see fakt ilmekalt asjaolu, et loodus ja kultuur on meie toidulauda piirkonniti veidi erinevalt mõjutanud ja igas Eestimaa nurgas on midagi erilist, mida tasub esile tõsta ja (taas)avastada,“ ütles avakõnes maaeluminister Urmas Kruuse.

„Maitsete aasta annab erakordse võimaluse tutvustada Kesk-Eesti toidutootjaid ja kohalikke tooteid. Läbi erinevate sündmuste ja väljapaistvama turunduse suudame kasvatada Järvamaa tuntust ja luua sellega lisandväärtust kogu maakonnale,“ sõnas tänavune toidupiirkonna projektijuht Kristina Gudinas.

Aasta jooksul on plaanis korraldada üle maakonna mitmesuguseid toiduga seotud ettevõtmisi, nt A. H. Tammsaare muuseumis Vargamäel saab pärimustoidu näitust „Täissöönul pole isu ja nälginul pole toitu“ uudistades heita pilgu sajanditetagusesse kirjanduslikku toidukultuuri ja kesksuvel, 14. juulil peetakse Imaveres Eesti Piimandusmuuseumis lehmale pühendatud piimapäeva.

2022. aasta toidupiirkonna projekti Järvamaal viivad ellu maakondlik arenduskeskus SA Järvamaa koostöös kahe Järva maakonnas tegutseva Leader-tegevusrühmaga – Järva Arengu Partnerid ning Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Tunnusfraasiga „Piimajõed ja pudrumäed” soovitakse rõhutada, et toit saab alguse piimast, mis on küllusele teed rajav etniline tooraine. Toidupiirkonna ettevõtmisi kajastatakse veebilehel www.jarvamaakohaliktoit.ee ja sotsiaalmeedias.

Aasta toidupiirkonda valiti seitsmendat korda, tiitlit on varem kandnud ja oma kandi maitseid külastajatega jaganud Hiiumaa, Peipsimaa, Pärnumaa, Vana-Võromaa, Haapsalu ja Läänemaa ning Põhja-Eesti.

Lisainfo

Kristina Gudinas
toidupiirkonna projektijuht
tel 503 9073
toidupiirkond@jarva.ee

Veel uudiseid samal teemal

Avatud talude päeva tunnusgraafika
19.05.2022|Maaeluministeerium

Avatud talude päeval osaleb tänavu ligi 280 talu

Kaheksas üle-eestiline avatud talude päev toimub tänavu 23. ja 24. juulil ning registreerimise lõppedes oli oma osalemisest teada andnud 279 talu ja ettevõtet.

Naine kitsi karjatamas.
19.05.2022|Maaeluministeerium

Maaeluministeeriumis arutati põllumajandussektori erakorralise toetuse jaotust ja tingimusi

Eile, 18. mail toimus Maaeluministeeriumis põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogu (PMAN) istung, kus tutvustati, milliseid sektoreid ja millises mahus on kavas erakorraliselt toetada ning mis tingimustel toetust antakse.