Sa oled siin

Täna toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev

19. juuli 2015 - 8:37
avatud talud
"Et päev kõigile sujuvalt kulgeks, tuleb loomulikult järgida võõrustajate juhiseid, liikuda selleks ette nähtud kohtades ja suhtuda lugupidavalt talu loomadesse,“ ütles avatud talude päeva projektijuht Karin Volmer

TÄNA, 19. juulil toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus külastajatele avavad oma uksed ligi 150 talu ja põllumajandusettevõtet. Sedavõrd mastaapset ettevõtmist maaelu ja põllumajanduse tutvustamiseks pole Eestis seni tehtud. Päeva puhub karjasepasunaga avatuks maaeluminister Urmas Kruuse.

Päeva jooksul saab külastada ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni, parimaid mahetootjaid, mitmeid suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid. Kõiki osalevaid ettevõtteid ühendab pühendumine Eesti toidule.

"Kodumaine toidutootmine on nii suur asi, et iga inimene võiks teada, kuidas Eesti toit kasvab,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Esimese üle-eestilise avatud talude päevaga alustame loodetavasti uut traditsiooni, millega teeots maale saab Eesti inimestele jälle natuke tuttavamaks. Samuti võiks ju igal perel olla nii-öelda oma talunik, kelle käest otse näiteks talusinki, mett või talvekartulit osta.“

Igal avatud talude päeval osaleval ettevõttel on oma programm, millega saab tutvuda aadressil www.avatudtalud.ee.

"Et päev kõigile sujuvalt kulgeks, tuleb loomulikult järgida võõrustajate juhiseid, liikuda selleks ette nähtud kohtades ja suhtuda lugupidavalt talu loomadesse,“ ütles avatud talude päeva projektijuht Karin Volmer. „Kindlasti tasub eelnevalt tutvuda talude programmidega, sest igas ettevõttes on need erinevad. Samuti paluvad mõned oma saabumisest ette teatada, seda võiks teha näiteks enne sõitma hakkamist.“

Päeva jooksul avaldatakse jooksvalt lisainfot avatud talude päeva Facebooki lehel, kuhu ka külastajatel palutakse postitada fotosid märkega #avatudtalud. 

Meelespea külastajale:

• Varu külastusteks aega
• Võta kaasa hea tuju
• Järgi vastuvõtjate juhiseid
• Pargi selleks ette nähtud kohta
• Pea kinni kellaaegadest
• Võta kaasa sularaha
• Riietu nii, et farmielu tuju ei rikuks.
• Vihmase ilma korral võta kaasa kummikud ja vihmariided.
• Jäta oma lemmikloom koju – säästad nii taluloomi ja oma lemmikut
• Küsi pererahvalt küsimusi
• Naudi päeva!

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
27.10.2020|Maaeluministeerium

Eriolukorras kuludega toimetulek näitab põllumajanduse strateegilist olulisust

Maaeluministeeriumis valminud tänavuse esimese poolaasta põllumajanduse, kalanduse ja toiduainetööstuse ülevaatest selgub, et eriolukord ei mõjutanud sel perioodil oluliselt põllumajandustootjate kuludega toimetulekut, ettevõtted suutsid investeerida ning Eesti kaupade eksport suurenes.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse logo.
26.10.2020|Maaeluministeerium

MES lõpetab COVID-laenu taotluste vastuvõtu, laenukäenduste andmine jätkub

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) kaudu koroonakriisi mõjude leevendamiseks maaettevõtjatele suunatud käibe- ja investeerimislaenud on osutunud populaarseks, mistõttu lõpetatakse uute laenutaotluste vastuvõtt alates 26. oktoobrist rahaliste vahendite ammendumise tõttu. Laenukäendust saavad ettevõtjad jätkuvalt taotleda.