Sa oled siin

Toiduainetööstuse ettevõtetele toimub 12. märtsil Rootsi sihtturuseminar

7. märts 2019 - 11:14
Illustratsioon: droonifoto Stockholmi kuninglikust paleest.
Foto autor: Giraffew / Pixabay.com

Kuni 8. märtsini on võimalik registreeruda Maaeluministeeriumi ja EAS-i korraldatud Rootsi sihtturuseminarile, mis on suunatud toiduainetööstuse valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele.

Maaeluministeeriumi ekspordi ja turuarenduse büroo nõuniku Mariann Roosi sõnul on Rootsi meie toidusektorile oluline turg, mis on olnud viimastel aastatel ekspordi sihtriikide seas esiviisikus. „Ehkki Rootsi on Eesti lähiriik, on turule sisenemiseks oluline, et ekspordiga alustaval või tegevuse laiendamist plaanival ettevõttel on riigist selge ülevaade ja ta tunneb selle eripärasid. Seetõttu korraldabki Maaeluministeerium koostöös EAS-iga Rootsi sihtturuseminari, et anda põhjalikum ülevaade Rootsi toidusektorist,“ selgitas Roos.

„Seminarile on oodatud kõik toidusektori ettevõtted: nii need, kes alles plaanivad ekspordiga alustada kui ka need, kes juba turul tegutsevad. Märtsi lõpus korraldab Maaeluministeerium toidusektori ettevõtete kontaktreisi Rootsi, et leida kümnele Eesti ettevõttele võimalikke koostööpartnereid sealsel turul. Seetõttu on 12. märtsil toimuv seminar suurepärane stardipakk Rootsi turule suunatud tegevusele,“ märkis Mariann Roos.

Rootsi sihtturuseminar toimub 12. märtsil kell 9.30−13.00 Maaeluministeeriumi suures saalis. Seminarile on võimalik registreerida kuni 8. märtsini Maaeluministeeriumi kodulehel.

Seminaril teevad ettekande konsultandid Rootsist, kes selgitavad, millega peaks Rootsi turule sisenemisel arvestama ning kust alustada. Antakse ülevaade nii jaemüügi kui ka HoReCa sektori hetkeseisust ning tutvustatakse Rootsi turu jaoks olulist maheekspordi ning kohaliku mahemärgi valdkonda. Samuti räägitakse nõuetest pakenditele ja selle valdkonna trendidest.

Lisaks konsultantidele räägivad Eesti ettevõtjad oma kogemustest Rootsi suunatud ekspordi vallas. Sõna võtavad Eesti Pagar AS, Balsnack International Holding AS, Tanker Brewery OÜ ja Puljong OÜ.

Veel uudiseid samal teemal

Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi logo.
22.08.2019|Maaeluministeerium

Kalandusnõukogu arutas fondi rahade ümberjagamist

21. augustil toimunud kalandusnõukogu istungil arutati kalandussektori huvigruppidega ettepanekuid Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014‒2020 rakenduskava eelarvevahendite ümberjagamiseks. Lõplikud otsused langetatakse 11. septembril toimuval seirekomisjoni istungil.

Mitmesugused köögiviljad laual.
16.08.2019|Maaeluministeerium

Valmib tegevuskava, et tarbija saaks suurema kindluse värske puu- ja köögivilja päritolu suhtes

Põllumajandusameti kokku kutsutud ümarlaual osalesid Maaeluministeeriumi, Veterinaar- ja Toiduameti, Eesti Aiandusliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu ja Põllumajandusuuringute Keskuse esindajad.