Sa oled siin

Toiduainetööstuse ettevõtetele toimub 12. märtsil Rootsi sihtturuseminar

7. märts 2019 - 11:14
Illustratsioon: droonifoto Stockholmi kuninglikust paleest.
Foto autor: Giraffew / Pixabay.com

Kuni 8. märtsini on võimalik registreeruda Maaeluministeeriumi ja EAS-i korraldatud Rootsi sihtturuseminarile, mis on suunatud toiduainetööstuse valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele.

Maaeluministeeriumi ekspordi ja turuarenduse büroo nõuniku Mariann Roosi sõnul on Rootsi meie toidusektorile oluline turg, mis on olnud viimastel aastatel ekspordi sihtriikide seas esiviisikus. „Ehkki Rootsi on Eesti lähiriik, on turule sisenemiseks oluline, et ekspordiga alustaval või tegevuse laiendamist plaanival ettevõttel on riigist selge ülevaade ja ta tunneb selle eripärasid. Seetõttu korraldabki Maaeluministeerium koostöös EAS-iga Rootsi sihtturuseminari, et anda põhjalikum ülevaade Rootsi toidusektorist,“ selgitas Roos.

„Seminarile on oodatud kõik toidusektori ettevõtted: nii need, kes alles plaanivad ekspordiga alustada kui ka need, kes juba turul tegutsevad. Märtsi lõpus korraldab Maaeluministeerium toidusektori ettevõtete kontaktreisi Rootsi, et leida kümnele Eesti ettevõttele võimalikke koostööpartnereid sealsel turul. Seetõttu on 12. märtsil toimuv seminar suurepärane stardipakk Rootsi turule suunatud tegevusele,“ märkis Mariann Roos.

Rootsi sihtturuseminar toimub 12. märtsil kell 9.30−13.00 Maaeluministeeriumi suures saalis. Seminarile on võimalik registreerida kuni 8. märtsini Maaeluministeeriumi kodulehel.

Seminaril teevad ettekande konsultandid Rootsist, kes selgitavad, millega peaks Rootsi turule sisenemisel arvestama ning kust alustada. Antakse ülevaade nii jaemüügi kui ka HoReCa sektori hetkeseisust ning tutvustatakse Rootsi turu jaoks olulist maheekspordi ning kohaliku mahemärgi valdkonda. Samuti räägitakse nõuetest pakenditele ja selle valdkonna trendidest.

Lisaks konsultantidele räägivad Eesti ettevõtjad oma kogemustest Rootsi suunatud ekspordi vallas. Sõna võtavad Eesti Pagar AS, Balsnack International Holding AS, Tanker Brewery OÜ ja Puljong OÜ.

Veel uudiseid samal teemal

Kalalaevad kai ääres.
18.11.2019|Maaeluministeerium

Peipsi järvel peatatakse kalapüük põhjanooda ehk mutnikuga

Maaeluminister Mart Järvik allkirjastas täna käskkirja, millega peatab alates homsest, 19. novembrist Peipsi järvel kalapüügi põhjanooda ehk mutnikuga kuni kalapüügieeskirja muudatuse jõustumiseni.

Klaas piima laual.
14.11.2019|Maaeluministeerium

Tootmiskohustusega seotud toetused suurenevad järgmisel aastal 173 000 euro võrra

Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile kaks tootmiskohustusega seotud otsetoetuste eelnõud. Toetuste kogumahuks on kavandatud 6,3 miljonit eurot ning selle raames on võimalik 2020. aastal taotleda piimalehma ning puu- ja köögivilja kasvatamise otsetoetust, samuti jätkub väikepõllumeeste toetamine.