Sa oled siin

Toiduvaldkonna mikro- ja väikeettevõtjad saavad investeeringuteks 25,5 miljonit eurot

12. mai 2015 - 12:01
Väike naeratav poiss hoidmas näpu otsas vaarikat.
Mitmekülgsed väikeettevõtted aitavad hoida maapiirkondi elujõuliste ja on olulised eripärase toidu tootjad. Foto: Katrin Press.

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruse, millega said selgeks põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetuse saamise tingimused mikro- ja väikeettevõtjatele. Toetuse eelarve kuni 2020. aastani on kokku 25,5 miljonit eurot.

„Mitmekülgsed väikeettevõtted aitavad hoida maapiirkondi elujõulisena ja on olulised eripärase toidu tootjad,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Investeeringutoetusega aitame luua kõrgema lisandväärtusega toidutooteid, mis oleksid konkurentsivõimelised sise- ja välisturul ning tooksid neile ettevõtetele ka kõrgema ja stabiilsema sissetuleku.“

Mikro- ja väikeettevõtjate põllumajandustoodete töötlemise ning turustamise investeeringutoetust saavad taotleda mikro- ja väikeettevõtted, kelle põhitegevusala on toiduainete tootmine, välja arvatud kalandussektor.

Toetust saab töötlemiseks ja/või turustamiseks vajaliku seadme ostmiseks või ehitise ehitamiseks; toetuse maksimaalne suurus maaelu arengukava 2014–2020 raames on 500 000 eurot ühe taotleja kohta.

Toetust antakse kuni 40 protsenti toetatava tegevuse abikõlbliku kulu maksumusest. Mahepõllumajanduslike toodete töötlemise ja/või turustamise korral võib toetuse määr ulatuda 45 protsendini.

Toetust saab taotleda 8.–15. juunini Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) vahendusel. Määrus on avaldatud Riigi Teatajas.

Eesti maaelu arengukava 2014–2020 on Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist ja Eesti riigieelarvest rahastatav programm, mille raames toetatakse põllumajanduse ja maaelu arengut kokku ligi ühe miljardi euroga. Uus maaelu arengukava keskendub viiele valdkonnale – teadmussiire, konkurentsivõime, toidutarneahel, keskkond ning maaettevõtlus ja kohalik algatus.

Veel uudiseid samal teemal

Teadlaste öö festivali tunnusgraafika.
24.09.2021|Maaeluministeerium

Maaeluministeerium võtab teadlaste ööl luubi alla uuendtoidu

Maaeluministeerium korraldab täna teadlaste öö festivali raames avastusretke uuendtoidu maailma, kus kohaletulnud saavad proovida ja uurida tuleviku söögilauda rikastavaid tooteid.

Dubai EXPO logo klaasseinal messi toimumiskohas.
24.09.2021|Maaeluministeerium

Dubai EXPO 2020 raames Eesti toidu teemalise programmi korraldamise projektitoetus

Maaeluministeeriumi valitsemisalas sihtotstarbeliste toetuste andmiseks eraldatud vahendite arvelt annab ministeerium projektitoetust Eesti toidu teemalise programmi korraldamiseks Dubai EXPO 2020 raames.