Sa oled siin

Tuleviku ühine põllumajanduspoliitika peab pakkuma põllumeestele kriisiks valmistumise tööriistu

5. september 2017 - 15:21
Minister Tarmo Tamm Kultuurikatlas toimunud kohtumisel.
Foto: Annika Haas / EU2017EE.

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid arutlesid täna, 5. septembril Tallinnas Kultuurikatlas toimunud mitteametlikul kohtumisel riskijuhtimismeetmete üle ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikus. Kohtumisel jõuti järeldusele, et tänane ÜPP pole kriisideks piisavalt valmis ning põllumehi ei tohiks jätta riskide maandamisel üksi.

Kohtumist juhtinud maaeluministri Tarmo Tamme sõnul peab ÜPP pakkuma põllumehele tööriistu, mis aitavad parandada valmisolekut kriisideks ning parandavad avatud turu tingimustes põllumeeste konkurentsivõimet.

Lisaks leidsid ministrid, et üle tuleks vaadata kriisireservi süsteem ning süsteemi jõustamine tuleb muuta kiiremaks ja paindlikumaks. Arvati, et riskijuhtimismeetmed peavad võimaldama arvesse võtta liikmesriikide eripärasid. Samuti oldi ühisel nõul, et otsetoetustel on oluline roll põllumajandussektoris stabiilsete sissetulekute tagamisel.

„Seda näitas ka viimane kriis, kus just otsetoetused aitasid paljudel põllumeestel kõige keerulisemad ajad üle elada,“ rõhutas maaeluminister Tarmo Tamm.

Mitteametliku kohtumise peateema oli „Riskijuhtimine: efektiivsete riskijuhtimisvahendite võimaldamine põllumeestele pärast 2020. aastat.“ Kohtumisel osalesid 28 Euroopa Liidu liikmesriigi delegatsioonid ning Euroopa Komisjoni, Euroopa Parlamendi, Euroopa Nõukogu sekretariaadi, COPA-COGECA (Professionaalsete Põllumajandusorganisatsioonide Komitee ja Põllumajandusühistute Konföderatsioon) ja CEJA (Euroopa noortalunike katusorganisatsioon) esindajad. Lisaks aruteludel osalemisele avanes külalistel võimalus tutvuda ka Eesti toidu, kultuuri ja loodusega.

Samal ajal koos põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametliku kohtumisega toimus Tallinnas ka Euroopa Liidu põllumajanduse erikomitee esindajate istung, kus arutleti Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika lihtsustamise teemadel (Omnibus-määrus).

Veel uudiseid samal teemal

Vaade õhust Maaeluministeeriumi hoonele.
27.10.2020|Maaeluministeerium

Eriolukorras kuludega toimetulek näitab põllumajanduse strateegilist olulisust

Maaeluministeeriumis valminud tänavuse esimese poolaasta põllumajanduse, kalanduse ja toiduainetööstuse ülevaatest selgub, et eriolukord ei mõjutanud sel perioodil oluliselt põllumajandustootjate kuludega toimetulekut, ettevõtted suutsid investeerida ning Eesti kaupade eksport suurenes.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse logo.
26.10.2020|Maaeluministeerium

MES lõpetab COVID-laenu taotluste vastuvõtu, laenukäenduste andmine jätkub

Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) kaudu koroonakriisi mõjude leevendamiseks maaettevõtjatele suunatud käibe- ja investeerimislaenud on osutunud populaarseks, mistõttu lõpetatakse uute laenutaotluste vastuvõtt alates 26. oktoobrist rahaliste vahendite ammendumise tõttu. Laenukäendust saavad ettevõtjad jätkuvalt taotleda.