Sa oled siin

Türi lillelaadal selguvad parimad noortalunikud

17. mai 2018 - 9:24
Väike poiss hoidmas näpu otsas vaarikat.
Foto: Katrin Press / Maaeluministeerium.

18. mail kell 10 avab maaeluminister Tarmo Tamm Türi Lillelaada pealaval kompleksvõistluse „Noortalunik 2018“, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad noortalunikud.

Kokku on tänase seisuga registreerunud 31 võistlejat: Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist 17, Järvamaa Kutsehariduskeskusest 11 ja Eesti Maaülikoolist üks võistleja. Noortalunikke osaleb võistlusel kaks.

Maaeluminister Tarmo Tamme sõnul jääb põllumajanduse ja toiduainetööstuse tööjõu ja oskuste tuleviku-uuringu (OSKA) järgi  põllumajanduses ja toiduainetööstuses töökohti vähemaks, kuid kasvavad ootused töötajate oskustele. „Usun, et homne kutsevõistlus annab noortele väärtusliku kogemuse ning innustab edasi õppima ja uusi teadmisi ja kogemusi omandama,“ lisas minister Tamm.

„Parim noortalunik valitakse juba 18. korda ning võistlus on alati väga populaarne olnud. Seda näitab juba asjaolu, et oma teadmised paneb proovile igal aastal 30-40 võistlejat. Võistluse kümme ala on kokku pandud selle põhjal, mis on ühele talupidajale vajalikud oskused. Ja kuigi tänapäeval on võimalik mitmeid asju teha ka tehnika abiga, võiks siiski iga talunik osata näiteks maamõõtmist ka vana viisi ehk ilma tehnika abita teha,“ ütles võistluse peakorraldaja, Järvamaa Kutsehariduskeskuse juhtõpetaja Aive Kupp.

„Põllumajanduskoda peab kutsevõistluse korraldamist väga oluliseks, sest see võimaldab tutvustada põllumajanduse valdkonna erialasid ja meelitada noori põllumajanduse juurde. Võistluse käigus saavad nii kutseõppeasutuste põllumajanduse valdkonna õpilased, üliõpilased kui ka noortalunikud näidata oma kutseoskusi, mis on vajalikud edukaks tegutsemiseks põllumajandussektoris,“ selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kutsevaldkonna koordinaator Ann Riisenberg.

Noortalunike kompleksvõistlusel osalemine eeldab teadmisi, kiirust ja oskusi kümnel võistlusalal: väetiste külvinormi arvutamine, või valmistamine purgis, veiste eluskaalu määramine, traktori täpsussõit, põllu suuruse määramine sammudega, põllukultuuride seemnete tundmine ja viljakoti kaalumine, lüpsimasina hooldus, tõstukiga ladustamine, saeketi vahetus, kasti valmistamine. Lisaks noortaluniku tiitlile antakse välja eriauhind edukaimale perenaisele ja noorimaile võistlejale.

Noortaluniku kompleksvõistlust korraldab Järvamaa Kutsehariduskeskus koostöös Maaeluministeeriumi, Sihtasutusega Innove ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga.

Võistluse täpsem info SA Innove kodulehel: https://www.innove.ee/kutseharidus/kutsemeistrivoistlused/voistluskalend...

Kontakt ajakirjanikele: Kertu Kärk, kertu.kark@agri.ee, tel 625 6152.

Veel uudiseid samal teemal

Hiina põllumajandusminister Han Changfu (vasakul) ja maaeluminister Tarmo Tamm.
25.05.2018|Maaeluministeerium

Tamm: töötame järjekindlalt Hiinaga koostöö edendamise nimel

Maaeluminister Tarmo Tamm kohtus Leedus Hiina põllumajandusministri Han Changfuga. Peamine teema aruteluks oli Eesti–Hiina tegevuskava põllumajanduses aastateks 2018–2022 ja kahepoolse koostöö edendamine kaubanduses.

25.05.2018|Maaeluministeerium

Tamm Leedus: meie eesmärk on toota säästlikumalt, efektiivsemalt ja tagada majanduslik heaolu

Maaeluminister Tarmo Tamm osales täna, 25. mail Leedus XIII Hiina ning Kesk- ja Ida–Euroopa riikide põllumajanduskaubanduse ja majanduskoostöö (16+1) foorumil.