Sa oled siin

Vabariigi Valitsusel täitus 100 päeva

9. august 2019 - 14:26
Minister Mart Järvik kombaini roolis.
Foto: Maaeluministeerium.

Maaeluminister vaatab tagasi, et teha väike kokkuvõte saavutatust.

Esimese 100 päeva viis olulisemat saavutust

  • 100 päeva tegevustest tõuseb esile Eesti maaelu ja põllumajanduse huvide eest seismine nii kodus kui Euroopas. Maaeluminister on osalenud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu (AGRIFISH) istungitel viis korda.
  • Minister peab oluliseks kohtumisi põllumajandussektori esindajate ja kohaliku elu edendajatega, et leida parimad lahendused maaelu arendamiseks.
  • Minister austab ja väärtustab Eesti rahvuslikku toidukultuuri. Sellel aastal on Eesti toidu piirkonnaks Vana-Võromaa.
  • On algatatud mitmed muudatused, et nõudeid lihtsustada ja halduskoormust vähendada. Selle näiteks on heksli koristamise nõude tühistamine mais.
  • Maapiirkondade elujõulisuse suurendamiseks on algatatud Maaelu Edendamise Sihtasutuse strateegia, et tuua noored pered maale.  

Pikem ülevaade minister Mart Järviku olulisematest tegevustest: "Maaeluminister Mart Järviku 100 päeva" (3.36 MB, PDF)

Valitsus lähtus saja päeva tegevustes tervikuna oma viiest prioriteedist – peresõbralik Eesti, sidus ühiskond, teadmistepõhine majandus, tõhus valitsemine ning vaba ja kaitstud riik.

Veel uudiseid samal teemal

Peakokad lastega aruteluringis.
13.09.2019|Maaeluministeerium

Peakokad hakkavad koos lastega kokkama

Täna, 13. septembril toimus Jüri Gümnaasiumis projekti „Peakokad koolis“ pidulik avaüritus, kus osalejad said maitsta peakokkade ning kooliõpilaste ühise töö tulemusel valminud toite ning mõelda kaasa, kuidas kaasata lapsi toidutegemisse.

Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi rakenduskava logo.
11.09.2019|Maaeluministeerium

Kalandusfondi rahad tõstetakse ümber

Täna, 11. septembril toimunud Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014‒2020 seirekomisjoni istungil otsustati kalandussektori esindajatega fondi eelarvevahendid ümber jagada, et tagada mõistlik rahakasutus.